משלוחים חינם לכל חלקי הארץ
טבעות אירוסין בורסה ליהלומים רמת גן

הבורסה ליהלומים

בורסת היהלומים הישראלית בע”מ הינה חברה פרטית שמאגדת בתוכה למעלה מ- 3,000 חברים וחברות העוסקים בכל הנוגע לענף היהלומים, בין אם מדובר ביבוא ויצוא של יהלומי גלם או יהלומים מלוטשים, ייצור יהלומים, תיווך וסחר. בורסת יהלומים, יוצרת למעשה את המסגרת העסקית עבור החברות בה, שבתוכה יוכלו החברים לנהל ולהתנהל בתנאי נוחות וביטחון מקסימלים.

חוות דעת של לקוחות שלנו

הבורסה ליהלומים של ישראל

בורסת היהלומים הישראלית היא בורסת היהלומים הגדולה בעולם בעלת שתי אולמות מסחר גדולים, מוארים ומרווחים (עבור סחר ביהלומים מלוטשים וגלם כאחד). הבורסה מצויידת במערכת מחשוב מתקדמת ואינטרנט מהיר, משקולות איכותיות ושירותים נוספים. האולם הטכנולוגי פתוח עבור חברי בורסה לשימוש ללא תשלום באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר בענף היהלומים, כולל ציוד גמולוגי מהמתקדם בעולם.

טבעות אירוסין בורסה ליהלומים רמת גן

בנוסף, הבורסה מייצגת את חבריה בארגונים בינלאומיים. בורסת היהלומים הישראלית ברמת גן היא גם חברה בפדרציית הבורסה ליהלומים העולמית (‘WFDB – ‘World Federation of Diamond Bourses), מייצגת את תעשיית היהלומים ב’קימברלי פרוסס’ (‘The Kimberley Process‘ – ‘KP’), חברה במועצת היהלומים העולמית (WDC קונפדרציית התכשיטים הבינלאומית (‘CIBJO – ‘The World Jewellery Confederation).

מתחם הבורסה ליהלומים משתרע על כ- 80 אלף מ”ר ומכיל למעלה מאלף משרדים פרטיים וחללים ציבוריים רחבים שמנוהלים באמצעות חברת בת תחת יישות משפטית נפרדת – בורסת היהלומים הישראלית.

עוד פרטים אודות הבורסה ליהלומים בישראל

הבורסה ליהלומים בישראל בע”מ היא חברה פרטית המאגדת את כל הפועלים בתחום המסחר, הייצור, השיווק, הרכישה, התיווך, הייבוא והיצוא של יהלומים.

הבורסה ליהלומים בישראל בע”מ נוסדה בשנת 1947 וכוללת כיום כ-2,800 חברים. המבנה של הבורסה כולל בניין מרכזי ושני מגדלי משרדים, בשטח כולל של 80,000 מטר רבוע, שבו חברי הבורסה יכולים לנהל את ענייניהם בנוחות ובבטחון מרבי, הן בשני אולמות המסחר שהם הגדולים והמתקדמים בעולם, והן במשרדים פרטיים. העסקאות בבורסה נעשות באמצעות תקיעת כף. הבורסה ליהלומים קובעת ומיישמת כללי מסחר והתנהלות הוגנת בתעשיית היהלומים, כללי קבלה לחברות בבורסה וכן את תנאי הסיום. קיימים בה מנגנונים של שיפוט וענישה פנימיים למקרים של הפרת כללים ונורמות מסחריות. הבורסה מסייעת לחבריה בפתרון מחלוקות עסקיות דרך מוסד הבוררות שלה. הבורסה מייצגת את חבריה בפני הממשלה ובפורומים בינלאומיים, והיא חברה בפדרציה העולמית של בורסות היהלומים (WFDB) שמרכזה באנטוורפן, בלגיה, ובמועצת היהלומים העולמית (WDC).

הבורסה ליהלומים של בלגיה

אנטוורפן, בלגיה, משמשת בעיקר כמרכז סחר ביהלומים מזה למעלה מ- 500 שנים. בבלגיה למעלה מארבע בורסות יהלומים שונות כשהראשונה הוקמה בשנת 1893. בלגיה היא המדינה היחידה בה פועלות יותר מבורסה אחת.

במרוצת השנים הפכה בלגיה למרכז סחר יהלומים מלוטשים וגולמיים עולמי. הגישה הנוחה מצד הרשויות והאזור הגיאוגרפי האסטרטגי הפכו את בלגיה למוקד מרכזי עבור הקמת בסיסי חברות העוסקות בחומרי גלם בתעשיית היהלומים העולמית.

אנטוורפן מכילה כ- 1,500 חברות יהלומים כשבערך שליש מהן עוסקות בסחר באבני גלם. עד לא מזמן, הייתה בלגיה מרכז ליטוש יהלומים גדול אך מלטשי יהלומים רבים נאלצו לסגור את מפעליהם או להעביר את שירות הליטוש לחו”ל לטובת צמצום הוצאות. רוב יצוא עבודת הליטוש נעשה למדינות כמו הודו ורוב יצוא היהלומים המלוטשים מבלגיה נעשה למדינות כמו ארה”ב, הונג קונג, שוויץ וישראל.

הבורסה ליהלומים של הודו

הבורסה ליהלומים של בהרט (‘BDB – ‘Bharat Diamond Bourse) נחנך במומבאי – הבירה הפיננסית של הודו, 20 שנים לאחר שרעיון הקמת הבורסה גובש לראשונה. שאיפותיהם של יהלומנים מהודו להקמת מרכז יהלומים שיתחרה במרכז הישראלי והבלגי נתקלו בקשיים ביישום הודות לניצול לרעה של תזרים כספים, שיטפונות, שריפות וסכסוכי עבודה שונים.

הבורסה בגודל 287 אלף מ”ר, שממוקם בלב מרכז הסחר של מומבאי, אמור להפוך לבית הקבע של יצואנים, חברות מסחר, משקיעים, בנקים וכספות מחלקת המכס. נשיא BDB, מר. אנופ מטה (Anup Mehta): “מומבאי הולכת להפוך למרכז היהלומים הגדול בעולם”. הפרויקט מושקע בכ- 11 מיליארד רופי (240 מיליון דולרים). עוד הוסיף הנשיא: “עלינו להרחיב את מרכז הסחר ביהלומים שלנו על מנת להתאימו מול ישראל ואנטוורפן (מקור: wikipedia.org)”.

הודו היא יצואנית היהלומים המלוטשים הגדולה בעולם, כשהיצוא השנתי בשווי כ- 28 מיליארד דולרים. תעשיית היהלומים של הודו צפויה לגדול בשנים הבאות בכ- 10% עד 15%, כשעל פי מומחים, הבורסה החדשה צפויה למשוך סוחרים מרחבי העולם.

מועדון היהלומים של ניו יורק

אגודת היהלומנים של ניו יורק הוקמה בשנת 1931 על ידי שני עורכי דין כשנתיים לאחר פרוץ השפל הכלכלי הגדול (1929). כיום, האגודה מחברת בין למעלה מאלפיים יבואנים, יצרני יהלומים וסוחרים. הארגון מכונה גם “המועדון”.

אזור המועדון נחשב לרובע היהלומים של ניו יורק. בניין מועדון היהלומים, השדרה החמישית 580, מזוהה עם פיתוח תעשיית היהלומים של ארה”ב בכלל וניו יורק בפרט.

בניין הבורסה ליהלומים של ניו יורק נבנה בשנות ה-40 של המאה ה-20 וניצב בגובה 35 קומות, כשכיום הוא מרכז את רוב הסחר ביהלומים שניו יורק.

הבורסה ליהלומים של סין

כמו רוב תעשיות מרכזיות בעולם, גם תעשיית היהלומים משגשגת בסין, והכל הודות לשמירת הממשל הסיני על שווקים פתוחים לסחר בהונג קונג – מה שתרמה לחיזוק כוח הקנייה של סין, שוק קמעונאי חזק וגידול בייצור המקומי.

סין, שהפכה לשחקן מרכזי ביצוא יהלומים הודות לכוח עבודה זול ושוק חופשי למסחר, עדיין ניצבת מול אתגרים כמו עלייה בשכר העבודה, מחסור בכוח עבודה מיומן ומקצועי ומחסור באבני גלם. עם זאת, ככל שהשו המקומי גדל, ענף הליטוש והתכשיטנות הקמעונאי צפויים להמשיך לגדול.

נשיא פדרציית היהלומים של הונג קונג (DFHK), ווינסטון צ’ו, מסביר כי סין מוצאת את מקומה בענף היהלומים סביב אבנים מתחת ל- 1 קראט. עם זאת, התחזקות המטבע המקומי, בנוסף להתפתחויות הטכנולוגיות הרבות והתמקצעות כוח העבודה מעניקים למפעלים הסינים את היכולת להתחרות על יהלומים גדולים ויוקרתיים בעתיד גם מול ענקיות ענף היהלומים כמו בורסת היהלומים של ישראל ואנטוורפן.

לסין פוטנציאל צמיכה אדיר ויכולה להפוך למרכז מכובד לסחר ביהלומים ואבני חן. חברות רבות מצטרפות לבורסת היהלומים של שנחאי (Shanghai Diamond Exchange‘ – SDE’) להגדלת נתח חלקם בשוק הסיני, מכאן שהתחרותיות צפויה לגדול.

הבורסה ליהלומים של דובאי

מרכז הסחר ליהלומים של דובאי ממשיך לגדול בקצב מסחרר. שווי הסחר השנתי בבבורסה מסתכם בלמעלה מ- 25 מיליארד דולרים וממשיך לגדול בעשרות אחוזים לעומת המסחר בשנים קודמות.

גורמים רשמיים בבורסת היהלומים של דובאי (Dubai Diamond Exchange‘ – DDE’) טרם שחררה הצהרה רשמית אודות נפח היבוא והיצוא של יהלומי גלם אולם ציינה כי סך הסחר באבני הגלם כמעט הוכפל לעומת אשתקד – 108 מיליון קראט.

מחפשים טבעות יהלומים מעוצבות במחיר לכל כיס? חנות תכשיטי אפולו במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן, מציעה לכם להגיע ולהתרשם ממגוון טבעות אירוסין מעוצבות.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

תכשיטים מהבורסה ליהלומים – שאלות ותשובות

כמה עולה טבעת אירוסין בבורסה ליהלומים?

השאלה כללית מאוד אך ברכישת טבעת מחנויות במתחם הבורסה ליהלומים ניתן לחסוך עד 75 אחוז מרכישה בקניון, ולעיתים אף יותר. ברשותנו גם יהלומי מעבדה איכותיים אשר חותכים את המחירים משמעותית.

אילו סוגי תכשיטים יש לכם?

ניתן למצוא אצלנו את כל סוגי תכשיטי היהלומים ואבני החן לרבות, טבעות אבני חן, טבעות משובצות יהלומי מעבדה או יהלומי פנסי, טבעות יהלומים צבעוניים, או משנקרא טבעות קוקטייל, שרשראות ותליונים, עגילים, צמידים ועוד.

האם אפשר להזמין עיצוב אישי?

בהחלט. הנכם מוזמנים לחנות שבבורסה ליהלומים לפגישה 1 על 1 עם מעצבת הבית, סופיה. יחד תבחרו את העיצוב והתקציב המתאים לכם ביותר.

מה הכתובת שלכם?

כתובת החנות היא זיסמן שלום 3, בניין מכבי, מתחם הבורסה ליהלומים, רמת גן, במפלס התחתון. מומלץ לתאם הגעה מראש.

5/5 - (4 votes)
סגירה
התחברות
סגירה
סל קניות (0)

אין מוצרים בסל הקניות. אין מוצרים בסל הקניות.