טבעות אירוסין

טבעות אירוסין וינטאג'

טבעת אירוסין כרית עיטור

טבעות אירוסין וינטאג'

מחפשים טבעות אירוסין וינטאג'? Sophia Fine Jewelry מבית אפולו תכשיטי יהלומים, מביאה לך תכשיטי יהלומים מעוצבים בעיצובי וינטאג' מהממים.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

כיצד טבעות אירוסין בסגנון וינטאג' נבדלות מטבעות מודרניות?

אם את מנסה לבחור בין טבעת אירוסין וינטאג' לבין טבעת אירוסין מודרנית, את צריכה לשקול הרבה דברים. יש כל כך הרבה הבדלים בין שני סוגי הטבעות האלה!

כתבה מומלצת: הסימבוליות שמאחורי טבעות אירוסין משובצות יהלום בסגנון וינטאג'

מה שנחשב לאופנתי בזמנו משחק תפקיד משמעותי במה שנחשב כיום לטבעת בסגנון וינטאג'. לטבעות האלה באמת יש מראה ומרקם שונים מאלה של טבעות מודרניות בגלל מרכיבים כמו מתכות, אבנים מרכזיות וחיתוכי יהלומים שבהם נעשה שימוש.

אין החלטה נכונה או שגויה כשמגיעה השעה לבחור טבעת אירוסין. פשוט תוודאי שאת מבינה כיצד ומדוע טבעות אירוסין בסגנון וינטאג' נבדלות מטבעות מודרניות. להלן 6 גורמים שונים שאליהם צריך לשים לב בעת בחירה בין שני סוגי הטבעות:

1. חיתוך יהלום

אחד ההבדלים המשמעותיים ביותר בין יהלומי וינטאג' לבין יהלומים מודרניים הוא צורת החיתוך שלהם. חיתוך היהלום מתייחס לאופן שבו ה"פאות" והזוויות של היהלום עובדות ביחד כדי להחזיר אור. האופן שבו היהלום חתוך משחק תפקיד בניצוץ, בזוהר וביופיו של היהלום. יהלום בעל חיתוך טוב הינו פרופורציונלי ומגדיל את החזר האור של אבן החן.

יהלומי וינטאג' התאפיינו בחיתוכים עמוקים יותר, לכן בדרך כלל הם נראים קטנים יותר מיהלומים מודרניים בעלי משקל קראט זהה. כמו כן, יהלומי וינטאג' נחתכו באופן שאפשר להם לנצנץ גם בתאורה עמומה. הרבה מחיתוכי יהלומים פופולריים, כמו יהלום בליטוש ישן, נחתכו כך שיתאימו לאור נרות מאחר שבאותה התקופה לא היה חשמל. לכן יהלומי וינטאג' יתאפיינו בסוג שונה של ניצוץ שישדר תחושת חמימות.

שלושה חיתוכי יהלום בסגנון וינטאג' הנפוצים ביותר שאותם ניתן למצוא הם חיתוך בליטוש ישן, חיתוך אירופאי ישן, וחיתוך כרית עתיק. קראי עליהם כאן.

כיום, יהלומים מודרניים נחתכים בצורה "מעוגלת" ומתאפיינים בחיתוכים כמו נסיכה וחיתוך עגול. יהלומים מודרניים נחתכים באופן שמגדיל את החזר האור שלהם ככל הניתן.

2. דירוג צבע היהלום

ביהלומים מודרניים, יהלום מושלם יתאפיין בדירוג צבע D, E או F. ה- GIA (המכון הגמולוגי האמריקאי) מחשיב את היהלומים האלה כ"חסרי צבע", דבר שנחשב כיותר נחשק. אם תנועי במורד הסולם, ליהלומים עם דירוגי צבע N עד Z, תתחילי לשים לב לגוון צהוב ביהלום שאינו נראה מושך במיוחד.

עם זאת, יהלומי וינטאג' יתאפיינו לעתים נדירות בדירוגי צבע שנעים מ- D עד H (או חסרי צבע וכמעט חסרי צבע). הסיבה לכך היא משום שלפני שנים רבות הייתה כמות מעטה יותר של מכרות יהלומים, לכן היה קשה יותר למצוא יהלומים חסרי צבע. ומרבית יהלומים חסרי הצבע או כמעט חסרי הצבע שנמצאו נחתכו מאז ליהלומים בחיתוך מודרני ליצירת רווחים גבוהים יותר בסוף שנות ה- 70 ושנות ה- 80. יהלום וינטאג' חסר צבע הוא דבר נדיר במיוחד משום שקיימים כיום מעטים בלבד.

3. יהלומים לעומת סוגים אחרים של אבני חן

הרבה יותר נפוץ לראות אבני חן צבעוניות בטבעות אירוסין בסגנון וינטאג', כגון אבני אודם, אמרלד וספיר. מצד שני, טבעות האירוסין המודרניות ביותר מצוידות ביהלומים לבנים בתור אבן החן המרכזית.

עם זאת, הפירוש המודרני הזה שניתן לטבעות אירוסין משתנה בהדרגה. טבעות אירוסין מודרניות עם אבני חן או אפילו יהלומים שחורים או צבעוניים הופכות ליותר נפוצות.

4. סוגי מתכות

מאוד נפוץ ומקובל להשתמש בזהב צהוב בתור המתכת הנבחרת לטבעת אירוסין בסגנון וינטאג'. מתכות נפוצות אחרות לטבעות וינטאג' הן פלטינה וטבעות ממתכת זהב ורוד.

טבעות אירוסין מעוצבות בצורה מודרנית יתאפיינו בבחירות שונות למדי של מתכות עבור הטבעות. ניתן לראות כי זהב לבן הוא האפשרות המועדפת עבור טבעות אירוסין רבות משום שהגוון משדר את הסגנון של הכלות המודרניות שמעדיפות גוונים טבעיים של תכשיטים כסופים. הצבע הכסוף נחשב לצבע קליל יותר שמתאים למלתחה המודרנית.

5. סגנונות

באופן כללי, טבעות אירוסין בסגנון וינטאג' בדרך כלל מתאפיינות בעיצובים מהודרים וישנה סבירות גבוהה יותר שהן הוכנו בעבודת יד. לעתים קרובות ניתן למצוא על טבעת וינטאג' קישוטי רקמה בחוטי זהב או מתכת בעובדת יד. בשל כך, כל טבעת היא ייחודית ולא תהיה סימטרית בצורה מושלמת משני צדי האבן. אבל אנשים רבים אומרים שזה מה שמוסיף לקסם של הטבעת.

טבעות מודרניות, לעומת זאת, יותר צפויות להיות נקיות, חלקות וישרות. לעתים קרובות טבעות אירוסין מודרניות מיוצרות בייצור המוני, לכן לא ניתן למצוא פרטים שהוכנו בעבודת יד בכל טבעת. כיום טבעות האירוסין הן יותר אחידות, כפי שמעדיפים מרבית האנשים.

טבעות אירוסין וינטאג'
5 (100%) 1 הצבעות

כתבות מומלצות