טבעות אירוסין זהב לבן – תכשיטי אפולו

חנות תכשיטי יהלומים, הבורסה ליהלומים רמת גן.

טיפים לבחירת טבעת

הבחירה בטבעת אירוסין אינה דבר פשוט, במיוחד כשלא ברור לגמרי טעמה המדויק של הכלה העתידית.

ישנם זוגות שמגיעים ביחד לבחור את הטבעת, ויש המתייעצים עם חברות של בת הזוג או מנסים לנחש את טעמה מתוך התכשיטים שהיא נוהגת לענוד. כך או כך, אחת הבחירות האופנתיות היום היא טבעת אירוסין מזהב לבן. פעמים רבות היא נתפסת כאלגנטית יותר, ובעלת יוקרה רבה יותר. מעצבים רבים מודעים למגמה זו ועל כן ניתן למצוא טבעות אירוסין העשויות זהב לבן במגוון רחב של עיצובים.

טבעות אירוסין זהב לבן הבורסה ליהלומים רמת גן

מעט רקע על טבעות האירוסין

עדויות ראשונות לטבעות אירוסין ניתן למצוא החל מתקופת רומא העתיקה. על פי אמונה מקובלת, באצבע הקרובה לזרת ביד שמאל קיים וריד המוביל הישר ללב, ועל כן בתרבויות מסוימות נהוג עד היום לענוד את הטבעת על אצבע זו.

בהלכה היהודית לא חלה החובה להעניק טבעת אירוסין. הטבעת היחידה היא טבעת הנישואין הניתנת לכלה בעת החופה. טבעת הנישואין צריכה להיות חלקה וצנועה ככל האפשר, נטולת עיטורים או עיצובים מיוחדת.

אולי דווקא בשל כך, חדר מנהג טבעת האירוסין גם ליהדות. למעשה זוהי הזדמנות עבור הכלה לענוד טבעת שתביע את סגנונה ושתרשים יותר את הסביבה.

ואכן טבעת אירוסין מטרתה להרשים את האישה ואת סביבתה, בין השאר באמצעות היהלום המשובץ בה. שיבוץ יהלומים בטבעות אירוסין החל רק לאחר כרייתם באפריקה במאה ה- 19.

גם היום מקובל להעניק טבעות אירוסין המשובצות יהלומים אך רצוי לשים לב לטעמה של האישה וניתן לשקול גם אפשרויות אחרות. מחיר טבעת אירוסין יכול לנוע בין כמה מאות שקלים וכמה אלפים ואף יותר מכך, הכול כמובן בהתאם לחומרי הגלם, לעיצוב ולמותג.

זה זהב זה?

באחת התכניות שלה אמרה עדי אשכנזי שתכשיט זהב לבן מעורר בה מעין צורך להתנצל ולומר לכל השואל "זה זהב לבן" ולא חלילה כסף.

ראשית יש להבהיר – זהב לבן הוא אכן זהב, וצבעו מתקבל בשם הערבוב עם מתכות אחרות. זהב טהור (24 קראט) הוא חומר רך מדי, ועל כן לא ניתן להכין ממנו תכשיטים.

את הזהב מערבבים עם מתכות אחרות, ועל כן שווי התכשיט תלוי באחוז הזהב הקיים בו. טבעת שיש בה 18 קראט כוללת למשל 75% זהב טהור.

זהב לבן הוא זהב המעורבב בניקל או בפלדיום. על מנת להשיג באופן מלא את הצבע הלבן, יש לצפות את הזהב במתכת ששמה רודיום. ציפוי זה לא קיים בתכשיטים עתיקים,

על כן, בטבעות וינטג' נהוג שלא להשתמש בציפוי זה. טבעת העשויה זהב לבן תסייע להדגיש את צבעו של היהלום המשובץ בה, וכל יתקבל מראה בוהק ונוצץ יותר. נשים רבות מעדיפות זהב בגוון זה, מכיוון שצבעו מקל עליו להשתלב היטב בצבעים אחרים, ועל כן הוא ניתן לענוד טבעת אירוסין מזהב לבן גם בליווי תכשיטים ואביזרים אחרים.

טבעות זהב לבן כוללות בדרך כלל 14 קראט ועל כן מחיר הזהב שבהן נמוך יותר, ומאפשר השקעה רבה יותר ביהלום, שבפעמים רבות הוא המושך את עיקר תשומת הלב.

יהלומים משובצים

טבעת אירוסין ראויה לשמה צריכה גם להיות משובצת ביהלום ראוי לשמו. לכן, לפני שהולכים לרכוש טבעת שכזאת, כדאי להכיר מספר מושגים: משקל היהלום נמדד אף הוא בקראט, וערכו נקבע גם בהתאם לצבע שלו, לניקיונו ולחיתוך שלו.

חשוב לציין כי יחידת הקראט של היהלום אינה זהה לזה של הזהב, אלא מדובר ביחידת מידה אחרת. היהלום נוצר בתהליך ייחודי בטבע, ואולי בשל כך הוא הפך למרכזי כל כך בטבעות האירוסין.

צבעו של היהלום נקבע על פי זווית שבירת האור בתוכו, כשיהלום שהוא שקוף וחסר צבע יהיה בהכרח מבריק יותר. מכיוון שרק יהלומים מעטים עם שקופים לחלוטין, ערכם גבוה הרבה יותר.

ערך הניקיון של היהלום קובע את כמות הפגמים שבו. הפגמים ניתנים לתיקון על ידי ליטוש, אך חשוב לציין כי יהלומים טבעיים ונקיים מפגמים הם נדירים ביותר, ומחירם עולה בהתאם.

דווקא אופן חיתוך היהלום אינו גורם משמעותי בקביעת מחירו, ועל כן, כדאי לבחור יהלום שצורת חיתוכו לטעמכם. יחד עם זאת, רצוי שהחיתוך והליטוש ייעשו באופן מקצועי שכן חיתוך וליטוש רשלניים פוגעים בברק של היהלום.

תעודה גמולוגית

רכישה של טבעת אירוסין הכוללת יהלום או אבנים יקרות אחרות, כדאי שתהיה מלווה בתעודה גומולוגית. תעודה זו היא מסמך שבו מפורטות התכונות של סוג אבן החן המשובצת בתכשיט, אופן חיתוכה, ניקיונה, צבעה, הסימטריות שלה ותכונות נוספות.

אם רוכשים את הטבעת במקום ידוע ומוכר ניתן לקבל תעודה זו מבית העסק. אם מדובר ביהלום יקר שמחירו גבוה, כדאי אולי לפנות למעבדה מורשת שתיתן הערה אובייקטיבית ונטולת אינטרס.

שלב רכישת הטבעת

בעידן האינטרנט ניתן היום לרכוש גם טבעות אירוסין באמצעות האתרים השונים.

טבעות זהב לבן מגיעות במגוון רחב של עיצובים – קלאסיים, מודרניים, עדינים, ובעלי נוכחות. ישנם אתרים (כמו אתר זאפ) המאפשרים השוואת מחירים בין  אתרים ובתי עסק שונים.

הרכישה דרך אתרי אינטרנט היא אולי משתלמת יותר, אך ייתכן שדווקא במקרה זה כדאי לגשת לחנות עצמה ולבצע את הבחירה שם.

לרכישת טבעת מחנות פיזית מספר יתרונות:

ראשית, ניתן להגיע עם טבעת של האישה שתהווה מדד לגודל טבעת האירוסין\נישואין הרצויה. הטבעת שתביאו ייתכן לחנות יכולה גם לסייע למוכר להבין את טעמה של האישה, ולבחור טבעת אירוסין מתאימה.

שנית, כדאי מכיוון שלא מדובר ב"עוד רכישה של טוסטר" כדאי שיהיה מקום ברור וידוע שניתן לפנות אליו בקלות בעת הצורך. ייתכן כי בחנות תראו גם דגמים נוספים שלא הוצעו באתר, וייתכן כי יהיה גם מקום להתמקחות נוספת על המחיר.

שלישית, יעוץ אישי והתאמה אישית של טבעת האירוסין לא חייבים להיות יקרים. צוות התכשיטנים של אפולו מונה מומחים בעלי ותק וניסיון, ובשל מיקומם במתחם הבורסה ליהלומים שברמת גן, תוכלו להנות מיחס מקצועי ומחירים חסרי תקדים.

בסופו של דבר, חשוב לזכור שהטבעת היא אמנם מתנה שכדאי להשקיע בה, אך את ההשקעה העיקרית כדאי לשמור לתקופה שאחרי טקס הנישואין.

ליעוץ מקצועי ותיאום הגעה לחנות, צרו עמנו קשר עוד היום. צוות תכשיטי אפולו.

צור קשר

טלפון 0723901200

הכנס טלפון וניצור עמך קשר

הרשמה למבצעים והנחות!

לייק לעדכונים ומבצעים

תגיות תכשיטים

מוצרים מובילים

קישורים מומלצים

מחפש חברת הפקת חתונות?

טבעות אירוסין זהב לבן
4.8 (95%) 8 votes