משלוחים חינם לכל חלקי הארץ
Sophia Fine Jewelry תכשיטי יהלומים בהתאמה אישית

יהלומים למכירה – המדריך המלא לבחירת יהלום

יהלום למכירה – עד 70% חיסכון בתכשיט מעוצב בהתאמה אישית

עם כל כך הרבה יהלומים לבחירה, מציאת היהלום המתאים לכם ביותר עשוי להיות מטלטל מעט, במיוחד בהשווה לחנויות תכשיטים בהן ההיצע מוגבל יחסית לתכשיט ספציפי. בבחירת יהלום, מומלץ לקחת בחשבון כמה נקודות וצעדים. לא כל חיפוש יהלום זהה, אולם יתכן ותמצאו את הנקודות הבאות כנקודת מוצא יעילה.

 

 המדריך המלא לבחירת יהלום צעד-צעד

 1. ראשית, זהו את צורת היהלום המועדפת עליכם. אם אינכם יודעים או אין באפשרותכם לברר, מומלץ לשקול את החיתוך העגול המסורתי או חיתוך פרינסס.
 2. קבעו את הקראט המינימלי לפי העדפתכם או העדפת בן בת זוגכם. במידה והם נעולים על יהלום 1 קראט, אפילו יהלום חצי קראט המדהים ביותר יהיה מאכזב.
 3. התחילו עם היהלום האיכותי ביותר מבחינת צורה ומשקל קראט בהתבסס על נקודות 1 ו- 2, והתחילו להתפשר על ערכים עד שתגיעו ליהלום שמתאים לתקציבכם:
  • תחילה, התחילו עם נתון הניקיון של היהלום. מומלץ לרדת עד דרגת ניקיון VS2 לפני פשרות על נתונים אחרים.
  • כעת, התחילו להתפשר על הצבע בהדרגה. מומלץ לרדת עד צבע H לפני מעבר לפשרות על נתונים נוספים.
  • לבסוף, התפשרו על החיתוך עצמו. ביהלומים עגולים, מומלץ להתפשר על דירוג לא פחות מ- “Very Good” (טוב מאוד), וביהלומים ‘fancy’ (או מה שנקרא “מיוחדים”) לא פחות מ- “Good” (טוב).
  • נקודה חשובה: במידה והיהלום שלמכירה עומד בכל הנתונים מבחינתכם אבל מעט יקר, שקלו “לגלח” קצת ממשקל הקראט. הבדל של 10% במשקל הקראט יהיה מאוד קשה לזיהוי.

סרטון: זיהוי פגמים ביהלום

מעבר לשלבים הבאים

במידה ואחרי ביצוע הצעדים הנ”ל אתם עדיין מחוץ למסגרת התקציב שקבעתם, חיזרו על התהליך אבל עם “גבולות גזרה” חדשים:

 • ראשית, צמצמו עוד יותר את נתון הניקיון. הפחיתו מהנתון עד רמת ניקיון SI1.
 • בשלב הבא, הפחיתו מהצבע. לכו נמוך עד צבע J. במידה ואתם יודעים שהיהלום שלמכירה ישובץ בתכשיט זהצ צהוב, תוכלו לרדת עד צבע K.
 • לבסוף, הפחיתו בחיתוך אבל לא יותר מידי. בקשו את המלצתו של היהלומן שלכם.

בשלב זה, במידה ואתם עדיין מחוץ לתקציב שקבעתם, הצעד הבא יהיה תלוי בהעדפות האישיות והצרכים שלכם:

 • אם הנכם מעוניינים ביהלום מתחת 1 קראט, נסו לרדת בניקיון לדרגת SI2.
 • אם היהלום הנבחר הוא עגול ומתחת 1.50 קראט, צבע L-M עשוי להתאים לכם במידה והוא ישובץ בתכשיט זהב צהוב.
 • אם הגודל בסדר עדיפות עליונה, תוכלו לשקול להתפשר על דרגת החיתוך.
 • במידה ואתם עדיין חורגים מהתקציב, יתכן ותאלצו לשקול את הגדלת התקציב או הפחתת משקל הקראט המיועד.

יהלומים למכירה וטיפים נוספים

להלן סיכום כמה המלצות נבחרות לרכישת יהלומים. תוכלו להשתמש בהמלצות בנפרד או בשילוב ההמלצות המוזכרות במדריך מעלה.

טיפים לבחירת צורת היהלום

לרוב מי שמקבל יהלומים כמתנה או אירוסין יש העדפת לצורה ספציפית. בעוד מרכיבים כמו מחיר ואיכות צריכים להיקבע על ידי הרוכש בעיקר, העדפת הצורה אמורה להכלל כשיקול ראשוני, במידה וניתן. הדבר נכון בעיקר כשמדובר ביהלומים בצורות מיוחדות עבור טבעות אירוסין כמו יהלום מרובע (Princess), אמרלד (Emerald), מרקיזה (Marquise) ועוד.

ליחס אורך-רוחב השפעה רבה על יהלומים בצורות מיוחדות. תוכלו להשוות כל יהלום שעומד למכירה עבורכם באפולו יהלומים ליהלום מאותה משפחה ביחס גובה-רוחב הנכון. תוכלו לבקש הכוונה מקצועית יותר מהיהלומן.

טיפים לבחירת קראט היהלום

אם אינכם מעוניינים ביהלום שמוגדר “גדול” יחסית (1 קראט ומעלה), חפשו יהלום שמעט מתחת למשקל הפופולרי כגון 1/2 קראט, 3/4 קראט וכו’. הודות והיהלומים הללו שוקלים מעט פחות מהמשקל הפופולרי, הם לעיתים נמכרים בהנחה קלה לעומת יהלומים בעלי “משקל מלא”. למשל, יהלום 0.90 קראט יעלה באופן יחסי פחות מיהלום 1.00 קראט על בסיס מחיר לקראט. חזותית, קשה להבחין בהבדל. למעשה, קוטר יהלום במשקל קל יותר עשוי להיות זהה ליהלום כבד יותר, מה שגורם לו להראות בגודל זהה במבט עילי.

מקבלי טבעות אירוסין משובצות יהלומים נוטים לעמדת העדפה חזקה כשזה מגיע לעיצוב ומשקל הקראט. צוות אפולו יהלומים עושה כל שביכלתו לסייע לחווית הקנייה שלכם להתאים לכל צרכיכם.

משקל היהלום הפופולרי ביותר עבור טבעת אירוסין הוא בין 1-2 קראט. במידה ויהלום מתחת 0.75 הוא הכרח תקציבי, מומלץ לשקול על צורת מרקיז, שנראית מעט גדולה יותר יחסית ליהלומים בעלי משקל זהה.

טיפים לבחירת צבע יהלום

הרוב המכריע של אנשים (ואפילו גמולוגים רבים) לא יכול להבחין בין דרגת צבע אחת לדרגה הבאה או הקודמת, אלא אם היהלומים שמשווים ביניהם עומדים זה לצד זה בסביבה מוארת היטב. אפילו כשמונחים זה לצד זה, קשה לזהות צבעי יהלומים מעל דרגה I.

זיהוי הצבע נעשה קשה יותר ברגע שהיהלום משובץ בטבעת ובסביבה צבעונית (בניגוד לרקע לבן בו משתמשים במעבדות הדירוג). למשל, יהלום בצבע H עשוי להראות חסר צבע כמו D בשיבוצו בטבעת ובסביבת תאורה טבעית, בטח ובטח אם לא נעשית השוואה זה לצד זה.

תמורה טובה עבור כספכם יכולה להיות יהלום בצבע G-J. הודות וקל יותר לזהות צבע ביהלומים גדולים, בחרו בצבעים G-H עבור יהלום מעל 1 קראט, וצבעים I-J עבור יהלומים מתחת ל- 1 קראט. ברגע שהאבנים הללו תשובצנה, היהלומים יראו בדיוק כמו יהלומים בדירוג צבע גבוה יותר. במקום להשקיע בצבע בהיר יותר, השקיעו בחיתוך גבוה יותר, הגורם החשוב ביותר בברק של יהלום.

במידה והנכם מוטרדים בעיקר ממשקל הקראט, ופועלים במסגרת תקציב הדוק יחסית, שווה לשקול יהלום עגול בטווח צבע K-L ובשיבוץ זהב צהוב. הזהב הצהוב יחמיא לצבע היהלום.

כתבה מומלצת: האם לבחור יהלום טבעי או יהלום סינתטי לטבעת האירוסין שלך?

מחפשים טבעת יהלום מעוצבת במחיר שפוי? חנות תכשיטי אפולו במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן, מציעה לכם להגיע ולהתרשם ממגוון טבעות יהלומים מעוצבות.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר.

יהלומים למכירה – שאלות ותשובות

כמה עולה טבעת יהלומים?ובכן השאלה כללית מאוד והתשובה מורכבת אפילו יותר. מחיר יהלום מושפע משלל גורמים כגון גודל, ניקיון, סוג חיתוך ועוד. ניתן למצוא טבעות יהלום החל מ 1,200 שח ועד 50,000 שח ויותר. מומלץ מאוד להתרשם מהמבחר באתר ולהגיע לחנות שבבורסה ליהלומים ברמת גן להתרשם מקרוב.איך יודעים אם טבעת יהלומים היא איכותית?”יהלום איכותי בדרך כלל מלווה בתעודה גמולוגית ממכון גמולוגי מוכר כגון GIA. התעודה מספקת לך את הנחת והידיעה שאכן קיבלת יהלום איכותי באמת.יש לכם יהלומי מעבדה?” answer-2=”בהחלט. את רוב דגמי התכשיטים באתר ניתן להזמין בשיבוץ יהלומי מעבדה במקום יהלומים טבעיים. חשוב לציין שהדבר תלוי בהינתן שהגדלים הנחוצים זמינים במלאי. מומלץ ליצור קשר.איך מנקים טבעות יהלומים?ניקוי יהלום הוא אפשרי וחשוב שיעשה נכון. ניתן להשתמש בשלל חומרי ניקוי ידידותיים ליהלום, להשרות במים, להשתמש בשיטת הטבילה המהירה ועוד. ניתן לקרא עוד על כך באתר.יש לכם חנות?” answer-4=”בהחלט. ניתן להגיע לחנות התכשיטים שלנו במתחם הבורסה ברמת גן ולהתרשם ממגוון התכשיטים המופיעים באתר, ויותר. לא כל הדגמים מופיעים באתר.

4.9/5 - (12 votes)
סגירה
התחברות
סגירה
סל קניות (0)

אין מוצרים בסל הקניות. אין מוצרים בסל הקניות.