יהלום טבעי או יהלום מעבדה לתכשיטים שלך?

רבים שואלים את עצמם "איפה קונים יהלומי מעבדה?" בין אם הם מעוניינים בקניית יהלום מעבדה עבור טבעת אירוסין, בין אם קניית יהלומי מעבדה לשיבוץ בעגילים או כל תכשיט אחר. אם הנכם נמנים בין האנשים האלה, ברוכים הבאים, הגעתם למקום הנכון!

יהלומים אשר יוצרו במעבדה מציגים את אותם המאפיינים הפיזיים, הכימיים והאופטיים כמו יהלומים טבעיים, ומספקים את אותו האור, הנצנוץ והברק. מאחר ולא נדרשת כרייה להפקה של אבני החן הללו, הן מהוות בחירה ידידותית במיוחד לסביבה. והמחיר? ובכן זה תלוי. כפי שניתן למצוא הפרש במחיר בין שתי יהלומים טבעיים בעלי אותם מאפיינים בדיוק, כך גם במקרה של יהלומי המעבדה.

כתבה מומלצת: יהלומי מעבדה מתוצרת לנדא

מחפשים תכשיט משובץ יהלום מעבדה, יהלומים מטופל או יהלום טבעי? הגעתם למקום הנכון. מי אנחנו? קרא כאן.

מחפשים תכשיטי יהלומי מעבדה? טבעות אירוסין במחיר לכל כיס? חנות תכשיטי אפולו במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן, מציעה לכם להגיע ולהתרשם.

לייעוץ מקצועי, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

מה ההבדל בין יהלום טבעי ליהלום מעבדה מלאכותי?

יהלומי מעבדה בישראל הם נושא חדש יחסית. באופן לא במפתיע, מרבית האנשים עדיין לא מודעים לתהליך שעומד מאחורי יצירת היהלומים האלה במעבדה. ישנן שתי שיטות נפוצות ליצירת יהלומי מעבדה, לחץ גבוה טמפרטורה גבוהה (HPHT) ו- CVD (שיקוע אדים כימי). לקבלת יהלומים באיכות גבוהה אשר מותאמים לענידה, CVD הינו התהליך המועדף.

כדי להתבונן מאחורי הקלעים על האופן בו יוצרים יהלומי מעבדה, להלן סדרה של GIFS אשר מתארת את השלבים הנכללים בתהליך יצירת יהלומים סינטטיים CVD.

נתחיל עם גז מתאן (CH4), וניצור פלזמה עם מימן (H).

נוסיף דיסק אשר עשוי מ- 15-30 גרגרי יהלום ונניח אותו בתוך מיקרוגל מעבדתי.

עבור אבן חן יוצאת דופן, נתאים את הטמפרטורה בתא כך שתהיה בין 900 מעלות ל- 1200 מעלות צלזיוס.

סוג של מימן-פחמן פעיל מחבר את עצמו לאטום הגרגר. תהליך זה חוזר על עצמו ללא סוף במשך 21-28 ימים כדי לשכפל את המבנה הגבישי של גביש גרגר היהלום בשלושה ממדים.

התראות iPad מודיעות לטכנאים על כך שהיהלומים הבשלים מוכנים להוצאה. 15-30 יהלומים בצורת מלבן מוכנים לצאת מהמיקרוגל ולהישלח לגמולוג לצורך חיתוך.

הגמולוג חותך את האבן ומביא אותה לשלמות, והיהלום מצורף למסגרת הטבעת.

לפני מספר עשורים היה בלתי נתפס לייצר במעבדה יהלומים שיהיו בעלי מאפיינים זהים ליהלומים שהופקו בכרייה, שלא לדבר על כך שהם יוכנו תוך מספר שבועות. כיום, התקדמות טכנולוגית הפכה את יהלומי המעבדה ליפים יותר ומבוקשים יותר מאי פעם. עבור זוגות שמחפשים תחליף ידידותי לסביבה ליהלום המסורתי שמופק בכרייה, יהלומי מעבדה מהווים אפשרות נהדרת.

מקור: brilliantearth.com

אל תטעו, תכשיטים משובצים ביהלומי מעבדה לא יהיו בהכרח זולים יותר מתכשיטים משובצים ביהלומים טבעיים. גם במקרה של יהלום מעבדה, טווחי המחירים משתנים בין חנות לחנות ויהיה עליכם למצוא את חנות היהלומים המתמחה בין היתר גם במכירת תכשיטים משובצים ביהלומי מעבדה.

עדיין שואלים את עצמכם איפה קונים יהלומי מעבדה? אצלנו בתכשיטי אפולו, תוכל לנוח דעתכם ולהיות בטוחים שהגעתם למקום הנכון. תכשיטים משובצים יהלומי מעבדה, יהלומים מטופלים, יהלומים סינטטיים או יהלומים טבעיים, צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.