משלוחים חינם לכל חלקי הארץ

יהלום 1,111 קראט

היהלום הגדול ביותר בעולם שהתגלה במאה השנים האחרונות, 1,111 קראט, בבוצואנה שבאפריקה

חברת לוקרה יהלומים (‘Lucara‘) גילתה את היהלום במכרה יהלומים שבבוצואנה. היהלום העצום הזה שני בגודלו ליהלום הקוּלינן במשקל 3,106 קראט שנתגלה בשנת 1905 ומוגדר כאחד מיהלומי הכתר הבריטי. ערכו של היהלום שנתגלה טרם נקבע ויקבע עפ”י צבעו, צלילותו, חיתוכו וליטושו.

מידות היהלום שנמצא 65מ”מ – 56מ”מ – 40מ”מ והתגלה במכרה “קרווה” (‘Karowe’) צפונית לבירת המדינה, גבורון. היהלום (‘Karowe AK6’), הגדול ביותר שנמצא מזה למעלה ממאה שנים, טרם הוערך ועד כה לא מגיע עם תג מחיר או קונה פוטנציאלי. היהלום מדורג מסוג IIa ובערך בגודל כדור טניס. קשה מאוד להעריך את שווי היהלום בהעדר נתוני צבע, ניקיון וחיתוך.

רק לסבר את האוזן, חברת לוקרה יהלומים מכרה לא מזמן יהלום 341.9 קראט באיכות דומה עבור 22.6 מיליון דולרים (60,251$ לקראט). במידה ונייחס ליהלום החדש את עלותו בהתבסס על אותה עלות קראט, הוא ימכר בסביבות 66.9 מיליון דולרים.

תגובתו של ויליאם לאם, מנכ”ל לוקרה: “זה היה שבוע מדהים עבור לוקרה עם מציאת אבן היוקרה בדרגת יהלום השניה בגודלה והשישית בגודלה שאי פעם נכרתה”.

חדשות החברה גרמו למחיר המניה של לוקרה לעלות ב- 32%, מה שהוסיפו 150 מיליון דולרים לשווי החברה.

לאן מועדות פני היהלום המרהיב?

עם יהלום ברמה כזו, תהליך קביעת הדירוג, ביצוע החיתוך, הליטוש ומכירתו קרוב לודאי שיארכו שנים. חברת לוקרה גילתה כי היהלום גדול מידי להתאים בתוך הסורק שלה וכעט מחפשת סורק צד ג’.

כתבות מומלצות

מחפשים טבעת יהלום במחיר שפוי? חנות תכשיטי אפולו במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן, מציעה לכם להגיע ולהתרשם ממגוון טבעות יהלומים מעוצבות.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

4.8/5 - (6 votes)
סגירה
התחברות
סגירה
סל קניות (0)

אין מוצרים בסל הקניות. אין מוצרים בסל הקניות.