משלוחים חינם לכל חלקי הארץ

טבעת יהלומים לגבר – המגמה שמשגעת את עולם האופנה

טבעת יהלומים לגבר – המגמה שמשגעת את עולם האופנה

כשחושבים על תכשיטי יהלומים, תכשיטי יהלומים של נשים הם מה שבדרך כלל עולה לראש. רוב הגברים עשוים אפילו לשאול אם קיימים תכשיטי יהלומים לגברים כלל. למרות דלות הפרסומות והשיח הציבורי, ישנם יהלומים שגברים יכולים לענוד, וזה לא אומר להשאיל יהלומים מהנשים שלהם.

פתחו כל מגזין אופנה, במיוחד בעונת החגים, ובין כמה מאמרים ומודעות על בשמים, סביר להניח שתמצאו פרסומות לתכשיטי נשים. לנשים יש דרך ייחודית להראות שהיא מעוניינת בתכשיט יהלום – הן משאירות את המגזין פתוח על המודעה שמצאה חן בעיניהן. גברים לעומת זאת, לא נוטים להשאיר רמזים ולא בוהים בחנויות תכשיטי יהלומים, אבל אין זה אומר שהם לא מעוניינים בתכשיט נוצץ. בדיוק כמו שללבוש חליפת ארמני חשובה לגבר כמו תיק של שאנל חשוב לאישה, כך גם עשויה להיות הכמיהה שלו לפריט נוצץ בחייו.

https://apollodiamonds.co.il/תכשיט/

פשטות לעומת ניצנוץ

הגבר הממוצע בדרך כלל נמנע מללבוש או לענוד יותר מידי פריטים נוצצים, כשהמוצרים מוגבלים בדרך כלל לשעון או טבעת נישואין. בעולם המערבי של העבר, גברים לא ענדו תכשיטים כמו עגילים, כיוון שהם העידו על סוג של “מרד”. כיום, מגוון התכשיטים לגברים שופע כמעט כמו זה של נשים. גבר יכול לרכוש טבעת יהלומים, עגילים, תליונים מעוצבים, שעונים כמובן, חפתים ועוד. למרות המבחר הרב, גברים בדרך כלל לא מפריזים – הם נצמדים לפריט נוצץ אחד בכל פעם; חליפת ארמני מלווה בעגילי יהלומים או טבעת יהלום אחת הוא מראה מרשים במאה ה-21.

נראה שגברים מצמצמים את הפער עם נשים בכל הנוגע לאופנה. סקרים מראים שהם הופכים למודעים יותר לאופנה, כשהמגמה לענוד תכשיטי יהלומים מתחזקת.

מגמות היהלומים הפופולריות ביותר

ראוי להזכיר את המגמות העולות בעולם התכשיטים לגבר. המגמות המשתנות עשויות לחול במקרים מסוימים, וגברים שמרניים יותר עשויים להימנע לגמרי מלהיכלל במגמות הללו. כך או כך, להלן המגמות:

עגילי יהלומים

בסביבות שנות ה-90, גברים החלו לענוד עגיל בודד משובץ יהלום באוזן אחת. האופנה הייתה מאוד פופולרית במיוחד בקרב צעירים בגיל העשרה ולהקות בנים מפורסמות. כיום, גברים עונדים עגילי יהלומים בשתי האוזניים ולעיתים אף מספר עגילים בכל אוזן. לעומת שנות ה-90, בהם גודל היהלום המשובץ בעגיל נטה להיות קטן יחסית, היהלומים היום גדולים יותר (יתכן והעובדה קשורה ליוקר המחייה היורד שמאפשר קניית יהלומים גדולים יותר, ולא רק מרכיב אופנתי). גברים מסוימים עשויים לענוד עגילים משתלשלים, כגון חישוקים שניתן לשבץ בהם יהלומים קטנים. כיום, עגילי “טיפה” נחשבים לפופולרים ביותר ולפריטים גבריים ואלגנטים.

שרשראות

שרשראות פלטינה, כסף וזהב היו פעם נחלתם של אומנים, בייחוד השרשראות העבות והמאסיביות יותר. גברים שמרניים נצמדים בדרך כלל לשרשראות הדקות יותר יחד עם איזה תליון עדין לכל היותר. כיום, גברים רבים בוחרים בשרשראות עבות ותליונים גדולים יותר שלעיתים משובצים יהלומים.

טבעות

כמות טבעות היהלומים שמוצעות לגברים קרוב לודאי זהה לכמות טבעות היהלומים שמוצעות לנשים, ההבדל הוא בדרך כלל משמעותן עבור כל מגדר. בכל הנוגע לתכשיטים בימינו, הפשטות פחות תופסת – גברים עונדים טבעות על כל אצבע ולעיתים אף כמה טבעות על אצבע אחת. טבעות ופשטות אמורות לבוא יד ביד – טבעת אחת על אצבע אחת בולטת יותר ומצהירה הצהרה גברית ובולטת. “סימפל איז ביוטיפול” (Simple is beautiful), או במילים אחרות, טבעת עבה משובצת יהלום אמורה להיות די והותר. הכלל אמור לחול על נשים גם כן, הן לא חייבות להיות מאורסות או נשואות כדי לענוד טבעת משובצת יהלומים.

צמידים

בעבר, צמידי גברים נטו להיות צמידי כסף או זהב דקים. השרשראות עברו מהפך קל לאורך השנים וכיום ניתן למצוא שרשראות רבות מעוטרות יהלומים.

שעונים

שעון הוא כבר לא פריט פרקטי פשוט לבדיקת השעה. כיוון שלכולנו יש טלפונים סלולרים, שעונים נענדים כאקססורי, שהוא לעיתים אקססורי אלגנטי מאוד ויקר למדי. שעוני מעצבים עשויים להגיע משובצים ביהלומים, מה שהופך אותם לתכשיטים בזכות עצמם. הטיפוס השמרן יותר עשוי לדבוק בשעון סטנדרטי קלסי – וגם זו תמיד בחירה מצוינת.

חפתים

חפתים נחשבים לתכשיט מסורתי והם יכולים להגיע בסגנון זול ופשוט ועד לחפתי מעצבים משובצי יהולמים יקרים. יש מי שמשתמש בהם באופן יומיומי, בעוד אחרים עשויים להשתמש בהם מפעם לפעם רק כפריט לאירועים רשמיים. האקססורי הפשוט יכול להיות לשמש פריט הצהרתי, במיוחד אם הוא משובץ יהלומים. חפתים תמיד יהיו פריט אופנתי, ולא משנה הסגנון שלהם.

בהשוואה לנשים, גברים לא נוטים לעטר את עצמם ביהלומים מכף רגל עד ראש. ישנם מקרים בהם גברים עושים זאת, אבל ברוב המקרים הם נוטים לשמור על המראה הפשוט. בדומה לתכשיטי נשים, מגמה נוספת של תכשיטי גברים היא תכשיטי וינטג’. כיום, נראה שלא מעט אנשים מעדיפים את הסגנון, בין אם התכשיט מועבר בין הדורות במשפחה או נרכש בשוק.

איך זה משתנה ומתי זה מתאים?

מדוע אנשים מעדיפים תכשיטים גדולים יותר? ובכן, כמה סיבות חופפות. בעבר, היצע התכשיטים היה נמוך יותר – מה שאומר מחיר גבוה יותר. הפריצה הטכנולוגית של המאה ה-21 הביאה לפיתוח טכנולוגיות, תחרות עזה וירידה ביותר מחייה, ועימן היכולת לצרוך יותר ובקנה מידה גדול. השינוי באיכות החיים הביא עמו גם שינוי תפיסתיתרבותי שבו התכשיט הגדול יותר נחשב לסמל סטטוס, שמבדיל בין העונד אותו להמון “הפשוט” שעונד תכשיטים “פשוטים” – אם בעבר תכשיטים היו נחלת העשירים בלבד, כיום רובנו יכולים להרשות לעצמם.

הזמנים המשתנים גורמים לכל דבר החל מטלויזיות ותכשיטי יהלומים להיראות כאילו גדול יותר משמע טוב יותר. תכשיטים נענדו על ידי גברים עוד בתרבויות עתיקות לפני למעלה מ- 4,000 שנים, בדרך כלל כחלק מפולחן רוחני מסורתי. הם ענדו תליונים, שרשראות וטבעות שבדרך כלל סימלו את הסטטוס החברתי.

טיפים לענידת תכשיטי גברים

שעון תמיד יראה טוב עם כל פריט לבוש, אולם גבר עדיין יכול להיראות אופנתי בענידת שרשרת, צמיד או טבעת, כל עוד הוא אינו מגזים. המגזין AskMen (“שאלו את הגברים”) ערך סקר בנושא ולהלן ממצאיו:

  • שרשראות – נתפסות על ידי הגברים שנשאלו כפריט שעובד מצוין באירועים פחות פורמליים. למרות שניתן בהחלט לענוד אותן ביומיום, עדיף לשמור אותן לבילוי אחרי שעות העבודה.
  • טבעות – פשוטות, יכולות להיות אלגנטיות ואופנתיות מאוד. בעוד טבעת נישואין היא פריט הצהרתי, רבים שוכחים שהיא גם פריט אופנתי שכדאי לענוד בכל עת, ועם כל פריט לבוש. יהלומים משובצים בטבעות פלטינה וזהב לבן נראים אלגנטים יותר מטבעות זהב צהוב. מומלץ להימנע מטבעות גדולות שעשויות להיתפס כ”צעקניים” מידי, וקח בחשבון שזהב צהוב מלווה בחליפה כחולה עשויים להיראות מעט מצחיק.
  • צמידים – פופולריים פחות בעולם הגברי, אבל כשמשאירים אותם פשוטים, הם יכולים להוות פריט קלאסי ואלגנטי. הם מתאימים לאירועים פורמליים ובלתי פורמליים, כל עוד הם מתאימים בגודלם סביב מפרק היד. צמידי פלטינה משובצים יהלומים נחשבים לאופנתיים מאוד.
  • עגילים – מיועדים בעיקר לנשים, נערים מתבגרים וכוכבי רוק, אך לא תמיד. הפירסינג מקובל היום הרבה יותר מבעבר אך עדיין תלוי ברמת המקובלות החברתית. נשים נוטות לראות בעגילי יהלום לגברים כפריט פחות מרשים ואנשי מקצוע עשויים לראות בהם כפריט לא יאה לסביבת עבודה מסוימת.

בסך הכל, מומלץ להשאיר את כמות התכשיטים פשוטה וקלאסית, תוך כדי התעדכנות במגמות האופנתיות המשתנות והתאמה נכונה ללבוש. בבחירת תכשיט לאירוע, גבר צריך לשאול את עצמו שלוש שאלות בסיסיות:

  • האם התכשיט תואם ללבוש?
  • האם התכשיט מתאים לאירוע?
  • האם התכשיט יגרום לגבות של הסובבים להתרומם?

למשל, למרות שתכשיטים משובצים ביהלומים נחשבים למראה שגרתי בימינו, אירוע שמרני ורציני עשוי לגרום לעונד התכשיט להיבלט כחובבן או ילדותי – “כשיש ספק, אין ספק”. תמיד זכור שפריטים פשוטים מרשימים יותר. חפתים הם אלגנטיים ונראים מצוין כמעט בכל אירוע. טבעות נישואין הן פריט שהגבר בדרך כלל לא מסיר, נראות אופנתיות עם כל לבוש ומקובלות באופן גורף. עם זאת, רצוי לזכור שטבעת נישואין גדולה מידי עשויה שלא להתאים לכל אירוע, שלא נדבר על אי הנוחות בלענוד אותה 24/7.

נהנים אך מפגרים מאחור

התכשיט החשוב ביותר לגבר היה, והינו, טבעת הנישואין. במרוצת השנים, הטבעת עברה שינוי בגודל ושווי, ועשוי לכלול היום גם יהלומים ואבני חן נוספים. טבעת יהלומים לגבר עשויה להתאים או לא להתאים לטבעת האירוסין של האשה, אבל כיום ניתן למצוא סטים שנמכרים זו לצד זה במחירים אטרקטיביים. המאה ה-21 פתחה את עולם האופנה בכלל והתכשיטים בפרט בפני גברים כך שהם אינם מוגבלים לסגנונות טבעות בודדים.

ענף התכשיטים מודע למגמה ומיצר מגוון רכב של תכשיטים לגבר. לפי מגזין טיים, שוק התכשיטים לגבר כמעט הכפיל את עצמו משנת 2007 ועד היום (2016), כשבערך 20% מתכשיטים יוקרתיים הם תכשיטי גברים. כמו כן, שיעור מכירת תכשיטי גברים צומח בקצב של 50% יותר מזה של נשים.

עם זאת, תכשיטי יהלומים לגברים נשמטים מהסטטיסטיקות לעיתים קרובות. אפשר להבחין זאת בבירור כשמסתיים אירוע חלוקת פרסי אמי למשל, כשכל הצלמים מתמקדים על תכשיטי הנשים, אבל מה עם תכשיטי הגברים? אולי הגיע הזמן להכניס לגברים יותר יהלומים נוצצים לחיים?

מחפשים טבעת יהלום במחיר שפוי? חנות תכשיטי אפולו במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן, מציעה לכם להגיע ולהתרשם ממגוון טבעות יהלומים מעוצבות.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

5/5 - (2 votes)
סגירה
התחברות
סגירה
סל קניות (0)

אין מוצרים בסל הקניות. אין מוצרים בסל הקניות.