משלוחים חינם לכל חלקי הארץ
טבעות אבן חן ספיר

טבעות אבן חן ספיר

מה היא אבן חן ספיר?

אבן חן ספיר משתייכת למשפחת המינרל קורונדום. אליה משתייך גם הרובי. קורונדום באיכות של אבן חן שצבעו אדום, נקרא רובי. כל שאר הסוגים של הקורונדום המוכרים כאבני חן נקראים ספיר. בעולם המינרלים הספיר והרובי חולקים את המקום השני בקשיות על פי סולם מוס אחרי היהלום.

צבעה הנפוץ ביותר של אבן חן ספיר הוא כחול שמיים. כאשר גווניו מתפרסים על פני כל סקלת הצבע הכחול. מכחול כהה, כחול של שמי ערב ועד לתכלת בהיר כמו של שמיים נקיים ביום קיצי. יחד עם זאת קיימים אבני ספיר גם בצבעים אחרים, צבעי שקיעת השמש: צהוב, כתום, סגול וורוד.

גבישי הספיר ניתן למצוא בטבע בתוך סלעים או חלוקי נחל באזורים בעולם כגון: תאילנד, הודו, מדגסקר,סרי לנקה, אמריקה הצפונית ועוד. הגבישים עוברים למלטשות ושם המומחים בעלי ידי זהב, הופכים אותם לאבני חן יפיפיות. עבודת המלטש היא מאוד חשובה, ליטוש אבן חן היא עבודה מאוד מדויקת ודורשת מחשבה. זוויות הליטוש יקבעו האם לאבן יהיו חיים, האם הוא יקרין צבע רווי וחזק והאם כל גווניו של אותו גביש יבואו לידי ביטוי באבן המוגמרת.

ישנה תופעה אופטית מאוד מעניינת המאפיינת אבני ספיר, הנקראת “אסטריזם”. היא נוצרת רק בספיר מלוטש המכיל את המינרל רוטיל. מה שקורה בפועל, מתגלה כוכב בעל שש קצוות על פני האבן. ספיר כוכבי הוא  מציאה מאוד נדירה. על מנת שאבן זו תהיה שווה הרבה כסף, הליטוש שלה צריך להיות מקצועי במיוחד. הכוכב צריך להיות בדיוק במרכז וקצותיו צריכים להגיע עד לגבולות המסגרת של האבן.

משמעות הצבע הכחול

הצבע הכחול מסמל את רגשות האמפטיה וההרמוניה, החברות והנאמנות.  הוא אינו מתייחס לרגשות של להט ותשוקה אלא מסמל תמיכה, הבנה הדדית ואמינות.

מה מסמלת אבן חן ספיר?

כחול ספיר מסמל קביעות ויציבות. הרבה גברים בעולם מביאים בתור טבעת אירוסין, טבעת עם אבן חן ספיר כסמל לנאמנות שלהם והרצון שחיי הנישואין שלהם יאריכו ימים.

מחפשים טבעות אירוסין מיוחדות שידהימו את הסובבים? הגעתם למקום הנכון. אפולו תכשיטים מזמינים אותך להנות משלל טבעות אירוסין מהממות ובמחיר חסר תקדים, היישר ממתחם הבורסה ליהלומים.

5/5 - (1 vote)
סגירה
התחברות
סגירה
סל קניות (0)

אין מוצרים בסל הקניות. אין מוצרים בסל הקניות.