משלוחים חינם לכל חלקי הארץ
טבעת טופז מעושן גדולה דגם "Smoked"

מעצבות תכשיטים שלא רואים כל יום!

מעצבות תכשיטים שלא רואים כל יום!

בעבר לא היה דבר כזה מעצבות תכשיטים. היה זה מקצועם של הגברים להיות צורפים ולא היו כמעט נשים צורפות. זה היה מקצוע שלא למדו אותו, אלא שהוא עבר מאב לבן, כך דורות של צורפים היו בכל משפחה, ממש כמו משפחה שמגדלת מוזיקאים.

בעבר גם לא היו חנויות של תכשיטים, ההזמנה הייתה ישירות מהצורף. אנשים היו מביאים דוגמאות או מבקשים מהצורף שיצייר איזה משהו מעניין, והיו מזמינים זאת. הם היו משבצים את התכשיטים באבני חן יקרות וגם בדיאמנטים. אלה היו היהלומים הראשונים שעדיין לא עברו עיבוד ובוודאי שלא ליטוש. אלה היו יהלומי גלם ששובצו בטבעות סוליטר עתידות ולא נצצו כלל, כי לא לוטשו אלא רק נחתכו ושובצו.

https://apollodiamonds.co.il/product/%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%aa-%d7%a8%d7%95%d7%96-%d7%a7%d7%95%d7%95%d7%a8%d7%a5-%d7%a8%d7%95%d7%91%d7%99-claw/

את כל העבודה של ליטוש היהלומים והחיתוך, למדו הצורפים במשך הזמן. במשפחות של יהלומים זה הידע הזה עבר מדור לדור, ומלטש יהלומים שיודע גם לחתוך כמו שצריך זו אומנות של ממש.

אבל היום אנו חיים בתקופה בה יש מעצבות תכשיטים וצורפות שהן נשים, והן מביאות לתוך העולם הזה את טביעת הטעם האישית שלהן. הן יודעות מה נשים אוהבות והן יודעות איזה תכשיטים נשים אוהבות לענוד.

סוגי תכשיטים מיוחדים

יש מעצבות תכשיטים מקוריות שמעצבות שמקבלות השראה מאומנות, תרבות וספרות וגם מתכשיטים שהן ראו במוזיאונים או בקטלוגים של תכשיטים עתיקים. חשוב לומר כי הנושא של ייצור תכשיטים באמצעות מכונות החל רק אחרי המהפכה התעשייתית שאפשרה מיכון וציוד חשמלי. עד אז הכול נעשה באופן ידני.

טבעת אירוסין זהב צהוב "Abby"

יש מעצבות שמאוד אוהבות לעצב תכשיטים עם לוק ויקטוריאני. מדובר על התקופה שבין 1836 ל- 1901, בתקופתה של המלכה ויקטוריה באנגליה. תכשיטים של מלכות ובתי מלוכה מעוצבים בדרך כלל לפי טעמה של המזמינה. בין השאר הם גם מושפעים מאופנת הלבוש, הריהוט, אדריכלות ועוד. יש מכנה משותף וחוט מקשר בין הסביבה לאדם וזה כולל גם את הלוק והאופנה שלו.

עד שנת 1861 זו הייתה תקופה רומנטית של תכשיטים. נשים נתפסו כרומנטיות ושבריריות וכך גם עוצבו התכשיטים שלהן. הן היו שזורים כמו תחרה עדינה, הן בעגילים והן בצמידים או בטבעות ועדיים. הם לא היו גדולים אלא עדינים מאוד עם מלאכה עדינה מאוד מוקפדת ממש כמו רקמה. אומנות של צורפי החצר של המלכה.

מוטיב הנחש בתכשיטים העתיקים

סמלים של הטבע ובע”ח תמיד הופיעו בתכשיטים. מעצבות תכשיטים עד היום משתמשות במוטיב של הנחש בעיצוב תכשיטים גם לגברים וגם לנשים משום שהוא סמל אהבה נצחית וחוכמה. הוא היה מאוד פופולארי בתקופתה של המלכה ויקטוריה בעיצוב תכשיטים שונים. גם מוטיב היד היה מאוד פופולארי והוא סימל ידידות.

אחרי התקופה הרומנטית הייתה תקופה של תכשיטים מאוד בולטים. לעומת כל התכשיטים העדינים של הנשים, פתאום הייתה להן עוצמה. הם היו גדולים ומאוד מפוארים ומשובצים ביהלומים ובפנינים ובאבנים טובות. הם כללו תכשיטים עם אבני חן או עשויים באמייל, שרשראות לגברים כמו שהיו לאלברט בעלה של ויקטוריה שנפטר צעיר מאוד ואגב מאז, היא ענדה רק תכשיטים עם שיבוצים בשחור.

מה שעוד אפיין את התכשיטים היוו תכשיטי קמאו מצופים בקוראל, בשריון צב ושנהב. סביר להניח שלא נראה היום תכשיטים חדשים מהסוג הזה. הדגש היה על עבודת אומנות. כל תכשיט היה משימה של שיבוץ או מוזאיקה זעירה שנראו כמו תכשיטים עתיקים אותנטיים. תכשיטי האבל של המלכה ויקטוריה נמשכו כ-25 שנה. היא ענדה תכשיטים עם אוניקס שחור, אבן פחמית או אמייל שחור.

תכשיטי אופנה – מעצבות תכשיטים

מעצבות תכשיטים ממש כמו מעצבות אופנה, אדריכליות או כל אומנות אחרת, לוקחות את הלך הרוח והרעיונות של התכשיטים שלהן מעולמן הפנימי. העולם הזה בדרך כלל מערב ידע רב בתחום של מה מאוד אופנתי היום, אבל מעבר לכך יש חומרי גלם חדשים שצריך להתמצא בהם וסמלים ומוטיבים חדשים שלקוחים מהתרבות הסביבתית של כל תקופה.

היום אנחנו חיים בתקופה של אקלקטיזם ונשים עונדות הכול. החל מצמידים עם יהלומים, עד תכשיטי אופנה שאין להם ערך של ממש אבל הם יפים. תכשיטים מודרניים שמתהדרים בגיאומטריה מיוחדת או באבן טבעית וכלה בתכשיטי זהב לבן, אדום וכמה שיותר יהלומים יותר טוב.

יהלומים כמובן הם התכשיטים המועדפים על כל הנשים באשר הן. אין שום אבן שיכולה להחליף ברק של יהלום וניקיון של המינרל הכל כך חזק ואציל הזה. היום נמכרים טבעות אירוסין עם יהלומים בהיקפים מדהימים, כמו גם תכשיטי יהלומים אחרים. קולקציות רבות של תכשיטים שהשתלטו על קופסת התכשיטים של נשים עם יהלומים לבנים, יהלום שחור, ספירים, אבני חן ועוד.

היום כל אישה יכולה להרכיב את הלוק שלה כל יום בסגנון אחר, ולמצוא בשוק תכשיט שעונה על המראה הזה. אין חוקים, הכול הולך. יש נשים שאוהבות תכשיטים קטנים ויש נשים שאוהבות טבעת יהלום עצומה. בעצם אין אישה שתסרב לזה השאלה היא מי משלם על זה?

מחפשים טבעות אירוסין? אולי טבעת אירוסין בעיצוב אישי מהפנט? הגעתם למקום הנכון.

 

תכשיטים מעוצבים – שאלות ותשובות

התכשיטים שלכם מעוצבים או ממפעל?כל התכשיטים באתר הם פרי ידי מעצבות תכשיטים מקצועיות, ועוצבו תוך הקפדה על חוקי עיצוב מחמירים. שמה של מעצבת הבית הראשית שלנו היא סופיה יעקובשוילי.האם אפשר להזמין תכשיט בעיצוב אישי?בהחלט. אנו מציעים פגישה 1 על 1 עם מעצבת התכשיטים שלנו בחנות שבמתחם הבורסה ברמת גן. בפגישה תוכלו להתאים ציפיות ולבחור תכשיטים זהים לתכשיט שדמיינת, מתוך מאות התכשיטים הנמצאים בתצוגה. על ידי בחירת תכשיטים זהים, המעצבת תוכל לדייק יותר בקליעה לטעמך האישי.האם תכשיט מעוצב אישית יקר יותר?ובכן כן אך לא במידה רבה כמו שרבים נוטים לחשוב. אכן, התאמה אישית של תכשיט דורשת המון משאבים מבחינת זמן, תכנון ובניית מודלים, אולם הודות לטכניקות העבודה המתקדמות של המעצבת, כמות המשאבים המושקעים נחתכת משמעותית ובכך משפיעה על מחיר התכשיט הסופי שלך במידה מועטה.האם יש לכם את כל סוגי התכשיטים?” בתכשיטי אפולו ניתן למצוא את כל סוגי התכשיטים המשובצים באבני חן ויהלומים, לרבות טבעות אירוסין, עגילי יהלום, שרשראות ותליונים ועוד. אנו מציעים קטגוריית תכשיטים איכותית הנקראת קוקטייל ושמה כן היא – ערבוב של סוגי וצבעי אבני בתכשיט אחד למראה מדהים, נוצץ במיוחד ומושך לעין.כמה עולה תכשיט מעוצב?מחירי תכשיטים משתנים בכפוף לסוג הזהב הרצוי, סוגי אבני חן, גודל, ניקיון, צבע ועוד. בתכשיטי אפולו ניתן למצוא תכשיט המתאים לכל כיס, החל מאלפים בודדים ועד עשרות אלפים לתכשיטי הפרימיום המעוצבים. כמו כן, אנו מספקים יהלומי מעבדה איכותיים אשר מסייעים להוריד את מחיר התכשיט. לשאלות נוספות, מומלץ ליצור קשר טלפוני או להגיע לפגישה.

5/5 - (1 vote)
סגירה
התחברות
סגירה
סל קניות (0)

אין מוצרים בסל הקניות. אין מוצרים בסל הקניות.