טבעות פלטינה הן מאוד עמידות והליטוש שלהן משתלב יפה במיוחד עם ניצוץ היהלום

בשנים האחרונות, הפופולריות של טבעות הפלטינה הרקיעה שחקים. אחת מ\הסיבות לכך שאנשים כה רבים אוהבים טבעות פלטינה היא העמידות שלהן. בנוסף, טבעות פלטינה נראות יפה לעין. הניצוץ הכסוף והמבריק שלהן הוא מושך במיוחד כאשר משולב עם יהלומים. ניצוץ טבעות הפלטינה עוזר להגדיל את הניצוץ והזוהר של היהלום. עם זאת, פלטינה היא יותר יקרה מטבעות זהב מסורתיות. בנוסף, טבעות פלטינה הרבה יותר כבדות ממקבילותיהן מזהב. אם אתה שוקל לרכוש טבעת פלטינה כטבעת אירוסין או טבעת נישואין, המשך לקרוא את המדריך כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת על פלטינה.

טבעות פלטינה

בעוד שרוב טבעות הנישואין והאירוסין עשויות מזהב, הפופולריות של הפלטינה ממשיכה לעלות. בתור המתכת הנדירה והיקרה ביותר בעולם, ערך השוק של פלטינה גבוה באופן משמעותי מזה של זהב. לפי כך, טבעות פלטינה יעלו יותר מטבעות זהב מסורתיות. כמו כן, טבעות אירוסין מפלטינה מאופיינות בניצוץ רב. הליטוש האיכותי של טבעות הפלטינה מעניק ליהלום מראה נוצץ במיוחד. יחד עם זאת, טבעות הפלטינה מאוד עמידות, דבר שמצדיק את מחירן. הודות לחוזק שלהן, טבעות הפלטינה פחות צפויות להינזק או להכיל אבני חן שעשויות להשתחרר עם הזמן.

טיפול בטבעת פלטינה

טיפול בטבעת פלטינה זהה לטיפול בכל תכשיט יקר אחר. בעוד שהפלטינה מאוד חזקה, עדיין ישנו סיכוי שהטבעת עלולה להינזק. את טבעות הפלטינה יש לנקות עם חומר ניקוי פשוט לתכשיטים; אך ורק אנשי מקצוע רשאים להשתמש בחומרי ניקוי מתקדמים. כמו טבעות אירוסין או נישואין אחרות, את טבעת הפלטינה יש לבדוק אצל איש מקצוע ולנקות אצל תכשיטן כל שישה עד שניים עשר חודשים. בנוסף, כאשר הטבעת לא נענדת, יש לאחסנה בבטחה בקופסת תכשיטים, עדיף בקופסה שמצוידת בבד רך.

טבעת אירוסין משובצת יהלומים פלטינום5 ההבדלים העיקריים בין טבעות מזהב לבין לטבעות פלטינה

בחירה בין זהב לבן לפלטינה יכולה להיראות כבלתי אפשרית. יתכן ששמעת שפלטינה היא המתכת "הכי טובה", אבל האם זה מספיק כדי להצדיק את המחיר הגבוה?

אנחנו רוצים שתחליט בעצמך! ישנם הרבה גורמים שונים שמבדילים בין שתי המתכות האלה. על פני השטח הן עשויות להיראות כזהות, אך למעשה הן מאוד שונות.

זיהינו את חמשת ההבדלים החשובים ביותר בין טבעות מזהב לבן לבין טבעות פלטינה שעליהם תרצה לדעת לפני שתקבל כל החלטה בנוגע לרכישת תכשיט:

1. טיפול בטווח הארוך

טעות נפוצה היא שעם הזמן זהב לבן ופלטינה יפגינו ביצועים זהים משום שהן נראות אותו הדבר בזמן הרכישה. זה מאוד רחוק מהאמת.

זהב לבן הוא מתכת לבנה ויפיפייה, ואנחנו ממליצים עליה לעתים קרובות, אך כל צרכן נבון צריך להכיר את החסרונות של המתכת הזאת כאשר היא מתיישנת. תכשיט מזהב לבן אינו עשוי מזהב טהור. כאשר הזהב הלבן מיוצר, נעשה ערבוב בין זהב צהוב לבין מתכות לבנות, כגון כסף, פלדיום או ניקל. לאחר שהמתכות מעורבבות ביחד, תכשיט הזהב הלבן מצופה ברודיום כדי להעניק לו גימור לבן ומבריק יותר. זה מה שמעניק לתכשיט מזהב לבן מראה זהה לזה של תכשיט פלטינה כאשר שניהם חדשים.

עם זאת, חשוב מאוד להבין שעם הזמן ציפוי הרודיום יישחק והתכשיט יתחיל להציג את צבעו הצהוב הטבעי. כשזה יקרה, תצטרך שוב לצפותו ברודיום אצל תכשיטן. הדבר עשוי להתחיל להתרחש במהירות רבה למדי, בהסתמך על מידת הפעילות ותדירות ענידת התכשיט. ישנה מחויבות ארוכת טווח לתחזוקה של התכשיט בעת רכישה של זהב לבן.

לעומת זאת הפלטינה מתיישנת בצורה שונה. כדי שתכשיט ייחשב כעשוי מפלטינה, הוא מוכרח להכיל 95% או יותר של המתכת, מה שהופך אותה לאחת המתכות הטהורות והיקרות שקיימות. עם הזמן, הפלטינה תדעך בצורה שונה. היא לא תהפוך לצהובה, כמו זהב צהוב; אבל היא תתחיל לאבד את הניצוץ שלה ותצבור פטינה טבעית (נפרט על כך בקרוב). למעשה אנשים מסוימים מעדיפים את המראה הזה משום שהוא מדגיש את ניצוץ היהלום ומעניק לו מראה זוהר יותר. בדומה לזהב לבן, ניתן להחזיר לחיים תכשיט מפלטינה אצל תכשיטן שיכול לשחזר את מצבו המקורי על ידי ליטוש פשוט.

2. עמידות ותוחלת חיים

זה לא סוד שפלטינה מתוארת בתור המתכת החזקה והעמידה ביותר עבור תכשיטים. הבה נתבונן ברעיון הזה בפירוט רב יותר. למעשה ישנו הבדל באופן שבו פלטינה וזהב מתמודדים עם שריטות. כאשר הזהב הלבן נשרט, הזהב מתגרד ונעלם.

כאשר פלטינה נשרטת, הפלטינה זזה ממקום אחד למקום אחר על הטבעת, והיא מפתחת משהו שמכונה גימור פטינה. סוג הגימור הזה יעניק לתכשיט מראה עתיק. ניתן להזיז את הפלטינה בחזרה למקומה בעזרת ליטוש משום שהמתכת לא נעלמת, כמו זהב לבן.

עמידותה של הפלטינה היא אחת מהנכסים החשובים ביותר שלה בתור מתכת יקרה. היא תעזור להחזיק את היהלום היקר במקומו לאורך כל החיים. למעשה, לעתים קרובות, נעשה שימוש בשיניים מפלטינה בטבעות שעשויות ממתכות פחות עמידות, כמו זהב לבן.

משום שפלטינה יכולה להתמודד עם שריטות ושחיקה, תכשיט מפלטינה יכול להחזיק מעמד במשך דורות. ניתן להחזיר בקלות תכשיט מפלטינה למצבו המקורי וניתן לשנות בקלות את גודלו או את מצבו אם הוא מועבר לאדם אחר.

3. הרכב

לרוב תמצא תכשיטים מזהב לבן במשקל של 14 קראט (58.3% זהב טהור) או 18 קראט (75% זהב טהור). הזהב יהיה מעורבב עם מתכות אחרות כדי ליצור סגסוגת שהיא חזקה יותר מזהב טהור (כלומר, 24 קראט). טבעת יהלום במשקל 24 קראט נמכרת לעתים נדירות בשל הרכות שלה. לכן היא מעורבבת עם מתכות אחרות שמעניקות לה חוזק נוסף. לכן האפשרות של זהב לבן במשקל 18 קראט תהיה פחות עמידה משום שהיא קרובה יותר ל- 24 קראט.

פלטינה זאת מתכת מאוד חזקה וכבדה. אדם העונד תכשיט פלטינה יצטרך להחליט אם הוא יכול להתמודד עם מתכת כבדה כמו פלטינה או שיעדיף מתכת קלה יותר כמו זהב לבן. הדרך הכי טובה לבחון זאת היא בעזרת מדידת התכשיט, כדי לבדוק אם הוא כבד מדי ואם הדבר מפריע. פלטינה היא המתכת היקרה הצפופה ביותר שמוצעת לקנייה, לכן יש לקחת בחשבון את כל הגורמים האלה.

4. פוטנציאל  היפואלרגני

בעת השוואה בין מתכות, כדאי לחשוב גם על האפשרות שהמתכת עשויה לגרות את העור או לגרום לתגובה אלרגית. מתכות היפואלרגניות עוזרות להפחית את האפשרות של הופעת תגובה אלרגית בכך שהן משתמשות במעט חומרים בעלי פוטנציאל מגרה.

למעשה הפלטינה היא המתכת היקרה ההיפואלרגנית היחידה שניתן לרכוש, משום שהיא טהורה ב- 95%. משום שזהב לבן עשוי מתערובת של מתכות, חלק מהמתכות האלה עלולות לגרות את העור אם האדם רגיש במיוחד. אם ידוע לך על אלרגיות כלשהן או שאתה חושש מכך, תבחר בפלטינה.

5. עלות

אחת מנקודות המכירה הגדולות ביותר של זהב לבן על פני פלטינה היא המחיר. פלטינה כמעט תמיד תהיה יקרה יותר מזהב לבן משום שהיא פי 30 נדירה יותר ונכרית הרבה פחות מזהב. ליתר דיוק, מדי שנה נכרים 2,700 טונות של זהב בהשוואה ל- 80 טונות של פלטינה.

כמו כן, פלטינה צפופה יותר מזהב. בדיוק אותה הטבעת תשקול יותר אם תהיה עשויה מפלטינה בהשוואה לזהב. בנוסף, אותה הטבעת מפלטינה תהיה הרבה יותר יקרה משום שמתכות יקרות מתומחרות לפי משקל.

חלק מהגורמים האלה משחקים תפקיד משמעותי בהבדל המחיר בין פלטינה לזהב לבן. בהסתמך על מה שחשוב לך בטבעת, תצטרך לשקול את העלות ואת כלל היתרונות של כל אחת מהמתכות כדי להבין באמת מהי האפשרות הטובה ביותר עבורך.

עבור לחנות התכשיטים.

צור קשר

טלפון 0723901200

הכנס טלפון וניצור עמך קשר

הרשמה למבצעים והנחות!

לייק לעדכונים ומבצעים

תגיות תכשיטים

מוצרים מובילים

קישורים מומלצים

מחפש חברת הפקת חתונות?

טבעות אירוסין פלטינום
3.6 (72%) 5 votes