טבעות יהלומים

איזו צורת יהלום יקרה ביותר ואיזו תוזיל לכם את המחיר?

צורות יהלומים מחירים

תכשיטי יהלומים בשלל צורות, צבעים וגדלים

מחפשים תכשיטי יהלומים מיוחדים? צורות יהלומים ייחודיות? Sophia Fine Jewelry מבית אפולו תכשיטי יהלומים, מביאה לך את המילה האחרונה באופנת תכשיטי היהלומים המעוצבים בהתאמה אישית מלאה. עיצוב טבעות יהלומים לבנים בפרט וצבעוניים בכלל, היא מומחיותנו.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

[trx_button align="center" link="/תכשיטים/טבעות-מעוצבות/" bottom="small"]קטלוג טבעות אירוסין מעוצבות[/trx_button]

איזו צורת יהלום לטבעת אירוסין היא היקרה ביותר?

מודלי השיווק 4C משפיעים על מחירה של כל אבן. אבן חסרת פגמים, צלולה לחלוטין, בעלת פרופורציות טובות תעלה הרבה יותר מיהלום פגום בעל משקל קראט זהה. עם זאת, שוק היהלומים פועל סביב ביקוש והיצע, הביקוש לזוהר וההיצע של יהלומי גלם דוחף צורות מסוימות לטווח מחירים גבוה יותר.

מה הוא החיתוך היקר ביותר עבור יהלום?

התשובה, במילים פשוטות, היא החיתוך העגול. קונים רוצים שאבניהם ינצנצו, ויהלומים בחיתוך עגול מספקים זאת. ללא ספק, כלות מעדיפות יהלומים עגולים על פני כל צורה אחרת בתור האבן במרכז טבעת האירוסין שלהן.

75% מכל היהלומים שנמכרים הם יהלומים בחיתוך עגול

הפופולריות הזאת מעלה את המחיר. החיתוך מאופיין ב- 58 פאות, אשר מובאות לשלמותן באמצעות חישובים מדויקים. הפאות הללו משמשות כפריזמות קטנות, מושכות אור ומחזירות אותו תוך הפיכתו לנצנוצים מדהימים. אך הסיבה העיקרית לכך שיהלומים עגולים יקרים יותר מצורות אחרות היא שחיתוך של יהלום עגול מביא לאובדן רב יותר מאבן הגלם המקורית בהשוואה לחיתוך של כל צורה אחרת. זה הופך את היהלומים העגולים ליקרים ביותר מבחינת ייצור, והדבר משפיע על המחיר אפילו יותר מהביקוש.

בעוד שיהלומים בחיתוך עגול שומרים על המקום הראשון בפופולריות ובמחיר, צורות אחרות מציעות יתרונות ייחודיים משלהן, לעתים קרובות בנקודות מחיר נמוכות יותר. להלן כיצד יתר הצורות הנוצצות האלה משתוות:

יהלום בחיתוך נסיכה

זו צורת היהלום השנייה הפופולרית ביותר. חיתוכי נסיכה מציעים מראה מודרני אך עם זאת מתאימים היטב למסגרות מסורתיות. המלכודת? החיתוך מוכרח להיות ריבוע סימטרי – כל דבר אחר מוריד את ערך היהלום. ייתכן שחיתוך האבן מבליט דרגת צבע נמוכה יותר, אך עם זאת הוא גם מסתיר פגמים. יהלומי נסיכה שומרים על רוב המשקל של יהלום הגלם המקורי, מה שמאפשר לאבנים להימצא יחסית בתחתית סולם המחירים.

יהלום בחיתוך נסיכה

יהלום בחיתוך נסיכה

יהלומים בחיתוך אובלי

החיתוך האובלי דומה לחיתוך העגול, אך הצורה האובלית המוארכת אינה מאפשרת לאור להישבר באופן מדויק כמו באבן העגולה. עם זאת, אורך החיתוך נותן את האשליה של משקל קראט גדול יותר. מהסיבה הזו, האובל מושלם עבור קונים שרוצים נצנוץ ומראה של אבן גדולה יותר. הפופולריות הנמוכה יותר של האבן האובלית משפיעה על מחירה, ולעתים קרובות האבנים האלה פחות יקרות מצורות אחרות.

יהלומים בחיתוך רדיאנט

צורה זו מתפארת ב- 70 פאות, מה שמקרין, ובכן, זוהר טהור! יהלומי רדיאנט משלבים בין הנצנוץ של החיתוך העגול לבין הצורה והזוהר של חיתוך האמרלד. בעוד שהפאות הרבות הללו מקרינות נצנוץ וזוהר תוסס, החיתוך עשוי למשוך תשומת לב לדרגת צבע נמוכה יותר. לכן Brilliance ממליצה על דרגת צבע גבוהה עבור הצורה הזאת. יהלומי רדיאנט בדרך כלל זולים יותר בהשוואה לצורות אחרות עם משקל קארט זהה.

יהלומים בחיתוך רדיאנט

יהלומים בחיתוך רדיאנט

צורות יהלום מנצנצות ויוקרתיות (מרקיז, לב ואגס)

לכל הצורות היוקרתיות האלה יש חיתוך אשר שואף את ההשראה מהחיתוך המעוגל, אך הן יותר ידידותיות לכיס בהשוואה לאבנים עגולות. הצורות הארוכות יותר (מרקיז ואגס) מוכרחות להיחתך בדייקנות בכדי להבטיח יחס תקין בין אורך האבן לרוחבה.

חיתוכים מוארכים כמו האגס והמרקיז גורמים לאצבעות להיראות דקות יותר וליהלומים להיראות גדולים יותר.

מצד שני, יהלומים בצורת לב צריכים להיות בעלי משקל קארט גדול יותר בכדי שקימורי הצורה יהיו גלויים לחלוטין. כמובן שמשקל קראט גדול יותר יעלה את המחיר.

צורות וינטג' של יהלום (כרית, אמרלד ואשר)

חיתוך כרית הוא חיתוך עתיק יותר שבדרך כלל מכונה חיתוך כר. במקור, יהלומים בחיתוך כרית התאפיינו בפאות מדרגה ולא בחיתוך מעוגל בו נעשה שימוש כיום. ידוענים רבים בחרו ביהלומים בחיתוך כרית הודות להשראת הווינטג' של הצורה.

חיתוכי אמרלד ואשר הם שתי צורות היהלומים ה"פופולריות" היחידות שעדיין מאופיינות בפאות מדרגה. צורות אלה אינן מנצנצות וזוהרות כמו האחרות, אך הן ידועות בזכות התחכום שלהן. לעתים קרובות בצורות אשר ואמרלד נעשה שימוש במסגרות של טבעות אירוסין בהשראת וינטג'. בעוד שאלה לא החיתוכים הנפוצים ביותר, הם יוצאים באמירה ייחודית ומהממת.

היהלומים העגולים ממשיכים לשלוט הן מבחינת פופולריות והן מבחינת מחיר. אף על פי שכלות רבות יותר חושקות ביהלום העגול עבור טבעות האירוסין שלהן, חיתוכי יהלום נוספים כמו האובלי, הנסיכה, והרדיאנט מציעים נצנוץ מדהים בפחות כסף. קונים שמעדיפים עיצובים ייחודיים נמשכים לצורות יוקרתיות אחרות וחיתוכים בהשראת וינטג'.

כמובן שתקציב, סגנון ואישיות הם הגורמים המכריעים האמתיים בעת קניית היהלום המושלם, והיהלום המושלם הוא תמיד היהלום שאתם הכי אוהבים!

מחפשים טבעת יהלום במחיר שפוי? חנות תכשיטי אפולו במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן, מציעה לכם להגיע ולהתרשם ממגוון טבעות יהלומים מעוצבות.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

איזו צורת יהלום יקרה ביותר ואיזו תוזיל לכם את המחיר?
5 (100%) 2 votes

כתבות מומלצות