טבעות יהלומים

יהלומים צבעוניים לתכשיטים נדירים

טבעת יהלום כחול עיטור יהלומים לבנים

יהלומים צבעוניים לתכשיטים נדירים

מחפשים יהלומים צבעוניים לתכשיט יהלומים? הגעתם למקום הנכון. Sophia Fine Jewelry מבית אפולו תכשיטי יהלומים, מביאה לך את המילה האחרונה באופנת תכשיטי היהלומים הצבעוניים בהתאמה אישית מלאה.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

[trx_button align="center" link="/תכשיטים/טבעות-יהלומים-צבעוניים/" bottom="small"]קטלוג יהלומים צבעוניים[/trx_button]

מלבד ליופי יוצא מן הכלל, מה שהופך יהלומים צבעוניים לכה מיוחדים, היא נדירותם של אבני החן היקרות האלה. ישנו מספק קטן של מכרות יהלומים ברחבי העולם שידועים הודות לצבעים הייחודיים שאותם הם מייצרים.

עם זאת, בהיותם של היהלומים כה נדירים, ישנם מספר צבעים שניתן למצוא אותם לעתים כה נדירות עד כי היהלומים הבודדים בשוק מאוד מבוקשים על ידי אספנים וחובבי יהלומים.

ישנם רק 12 צבעים שונים של יהלומים. עם זאת, כתוצאה מ- 9 רמות עוצמה שונות, 90 גוונים משניים, למעלה מ- 230 שילובי צבעים, ואפשרויות שונות של גודל, צלילות וחיתוך – הסוגים השונים הזמינים של יהלומים צבעוניים הם אינסופיים. אף על פי כן, יהלומים צבעוניים מייצגים פחות מ- 0.1% מכל היהלומים הצבעוניים המיוצרים בכל שנה!

צבעי יהלומים הנפוצים ביותר

ללא כל ספק, הן ליהלומים צהובים והן ליהלומים ורודים יש את הביקוש הגדול ביותר בשוק, אף על פי שישנו הבדל משמעותי במחיר בין השניים. כתוצאה מהשפע של היהלומים הצהובים, מחירם לקראט הוא הרבה יותר נמוך מזה של יהלומים ורודים. באופן מעניין, בהסתמך על עוצמת הצבע, יהלומים צהובים רבים הם פחות יקרים ממקביליהם חסרי הצבע.

מעבר ליהלומים הצבעוניים המפורסמים, ישנם כמה יהלומים צבעוניים נבחרים שנחשבים לכה נדירים עד כי המכירה לעתים קרובות נסגרת עם הלקוח לפני שהיהלום אפילו מגיע אל המטה הראשי של החברה. יתרה מזאת, מחיר היהלום, כמובן בהסתמך על מאפייני היהלום, לעתים יכול להגיע למאות אלפי דולרים או יותר.

צבעי יהלומים הנדירים ביותר בעולם

לעתים היהלומים הקסומים ביותר נרכשים מבתי מכירות פומביות גדולים כגון Sotheby או Christie. עם זאת, ישנם מספר סוחרי יהלומים צבעוניים שניתן למצוא ברשותם את האבנים המיוחדות הללו. אך אפילו בחברות האלה לא בכל יום ניתן למצוא את הצבעים הנדירים ביותר הללו במלאי. אז מהם צבעי היהלום הנדירים ביותר?

יהלומים אדומים

מבין הצבעים השונים, יהלומים אדומים הם הנדירים ביותר. לא ניתן למצוא אותם לעתים קרובות, ומקורם במקומות מעטים מאוד ברחבי העולם.

שניים מהיהלומים האדומים המפורסמים ביותר הם;

 1. מוסיוף אדום: יהלום אדום עם דרגת צלילות IF, במשקל 5.11 קראט. האבן המדהימה הזאת ידועה בתור היהלום האדום הגדול ביותר בעולם שהינו חסר תכלילים.
 2. יהלום Hancock Red: יהלום בחיתוך עגול בצבע אדום סגלגל, במשקל 0.95 קראט. אף על פי שמשקלו הוא קצת נמוך מקראט אחד, היהלום הזה נותר אחד מהיהלומים המפורסמים ביותר בכל הזמנים הודות לצבעו.

בין היהלומים האדומים היקרים ביותר שאי פעם נמכרו במכירה פומבית הם;

 • Moussaieff Red, שנרכש בשנת 2001 כמעט ב- 8 מיליון דולר אמריקאי (1.6 מיליון לקראט).
 • Hancock Red, שנמכר ב- 1987 כמעט ב- 880,000 דולר אמריקאי (926,000 דולר אמריקאי לקראט). עם עלייה במחירו של היהלום הצבעוני לאורך 15 השנים האחרונות, כיום ערכו של היהלום יהיה גבוה בהרבה.

יהלומים כחולים

ישנם מספר וויכוחים בנוגע להיותו של היהלום הוורוד או היהלום הכחול במקום השני בנדירותו, אך בהחלט נראה שבשוק יש יותר יהלומים וורודים.

שניים מהיהלומים הכחולים המפורסמים ביותר שקיימים:

 1. יהלום התקווה: יהלום בצבע כחול-אפור עמוק עם דרגת צלילות VS1, במשקל 45.52 קראט.
 2. Wittelsbach Graff: יהלום בצבע כחול עמוק עם דרגת צלילות IF (ללא תכלילים), במשקל 31.06 קראט.

בין היהלומים הכחולים היקרים ביותר שאי פעם נמכרו במכירה פומבית הם;

 • היהלום הייחודי Wittelsbach Graf נמכר בשנת 2008 ב- 24.3 מיליון דולר אמריקאי!
 • יהלום כחול ללא תכלילים במשקל 7.03 קראט נמכר בשנת 2009 בכ- 9 מיליון דולר אמריקאי.
יהלום התקווה (באנגלית: Hope Diamond

מקור: ויקיפדיה

יהלומים ורודים

בהיותם במקום השני בביקוש בשוק, יהלומים ורודים ידועים כיום הודות לצבעיהם הלוהטים והנשיים במיוחד, אך גם הודות לפוטנציאל ההשקעה המרשים שלהם.

שניים מהיהלומים הוורודים המפורסמים ביותר הם;

 1. Graff Pink: יהלום וורוד עוצמתי במשקל 24.78 קראט. נקבע כי האבן הזאת הינה בעלת מאפיינים פוטנציאליים נטולי פגמים, דבר שהוא מאוד נדיר.
 2. Steinmetz Pink: יהלום ורוד עשיר ללא תכלילים (IF), במשקל 59.60 קראט.

בין היהלומים הוורודים היקרים ביותר שאי פעם נמכרו במכירה פומבית הם;

 • הוורוד המושלם במשקל 24.78 קראט מחזיק בשיא הסכום הגבוה ביותר ששולם אי פעם עבור יהלום במכירה פומבית, כאשר הוא נמכר בערך ב- 46 מיליון דולר אמריקאי.
 • יהלום בצבע ורוד עשיר בחיתוך כרית, במשקל 5.00 קראט נמכר בכ- 2 מיליון דולר אמריקאי לקראט. זה היה המחיר הגבוה ביותר שאי פעם שולם לקראט עבור יהלום במכירה פומבית.
יהלום ורוד

מקור: famousdiamonds.tripod.com

יהלומים כתומים

אחד מהדברים היפים ביהלומים צבעוניים הוא שאין אבן שהיא יותר יפה מהאחרת. זאת פשוט העדפתו האישית של כל אחד. יהלומים כתומים הם צבע מאוד נדיר ומאוד יפה, ורק להם יש ביקוש נמוך בשוק.

שניים מהיהלומים הכתובים המפורסמים ביותר הם;

 1. כתום דלעת: יהלום בצבע כתום עשיר בחיתוך כרית, במשקל 5.54 קראט.
 2. יהלום דלעת נמכר ב- 30 באוקטובר 1997 במכירה הפומבית של Sotheby בכ- 1.3 מיליון דולר אמריקאי.

יהלומים ירוקים

בניגוד לצבעים אחרים, כמעט ולא ניתן להבחין אם נעשה שיפור מלאכותי מכל סוג שהוא ליהלומים ירוקים לצורך העשרת הצבע. לכן, רוב חותכי היהלומים משאירים אבנט 'טבעי' לאורך היהלום בלי לגעת בו, מה שנחשב למקובל ולא מפחית מדרגת הצלילות של היהלום.

שניים מהיהלומים הירוקים המפורסמים ביותר הם;

 1. חלום האוקיינוס: יהלום בצורת מגן, בצבע ירוק-תכלת עמוק, במשקל 5.50 קראט.
 2. ירוק דרזדן: יהלום בצורת אגס, בצבע ירוק טבעי, במשקל 40.70 קראט.

אחד מהיהלומים הירוקים היקרים ביותר שנמכר במכירה פומבית הוא יהלום בצבע ירוק עשיר שנמכר ב- Sotheby בשנת 2009 ב- 3.08 מיליון דולר אמריקאי.

יהלומים צבעוניים לתכשיטים נדירים
5 (100%) 1 vote

כתבות מומלצות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *