טבעות אירוסין

איך לגרום לטבעת אירוסין עדינה להיראות גדולה יותר

טבעות אירוסין עדינות

טבעות אירוסין עדינות

מחפשים טבעת אירוסין עדינה באיכות פרימיום? הגעתם למקום הנכון. Sophia Fine Jewelry מבית אפולו תכשיטי יהלומים מביאה לך את המילה האחרונה באופנת תכשיטי היהלומים המעוצבים.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

טבעת אירוסין סוליטר עדינה זהב לבן
סגור

טבעת אירוסין סוליטר עדינה 0.35ct

מחיר החל מ: 4,212

טבעת אירוסין סוליטר עדינה

טבעת אירוסין קלאסית ואיכותית, משובצת יהלום מרכזי 0.35ct, בעיטור יהלומים קטנים על חישוק הטבעת במשקל כולל של 0.14ct. טבעת אירוסין עדינה ונסיכותית. טבעת מומלצת לחובבי הטבעות העדינות יותר.

בתמונה:

ניקיון VS2 צבע F ניתן להזמין בכל צבע זהב.
טבעת אירוסין סוליטר עדינה זהב לבן
סגור

טבעת אירוסין סוליטר עדינה 0.30ct

מחיר החל מ: 3,744

טבעת אירוסין סוליטר עדינה

טבעת אירוסין קלאסית ואיכותית, משובצת יהלום מרכזי 0.30ct, בעיטור יהלומים קטנים על חישוק הטבעת במשקל כולל של 0.12ct. טבעת אירוסין עדינה ונסיכותית. טבעת מומלצת לחובבי הטבעות העדינות יותר.

בתמונה:

ניקיון VS2 צבע F ניתן להזמין בכל צבע זהב.

טיפים: כך תגרום לטבעת אירוסין עדינה להיראות גדולה יותר

שיבוץ של טבעת אירוסין עדינה צריך להיות יפה ומעשי. השיבוץ מגדיר את סגנון הטבעת, מוסיף דרמטיות ליהלום ומגן עליו מפני אובדן או נזק. כמו כן, השיבוץ והמסגרת הנכונים יכולים להעניק ליהלום מראה גדול יותר ואף ניצוץ רב יותר.

אם את מעוניינת ליצור אשליה של גודל, להלן מספר עצות לבחירת שיבוץ עבור טבעת אירוסין שיכולות "להגדיל" את היהלום שלך. אך קודם כל, בואי נתחיל בכך שנפריך מספר המלצות מפוקפקות שמטיילות ברחבי האינטרנט.

מה גורם ליהלום להיראות גדול יותר?

צורת היהלום ומשקל הקראט: בעוד שמתאר היהלום – עגול, מלבני, אובלי, אגס, מרקיז – יכול להשפיע במידה מסוימת על התפיסה הכללית של גודל היהלום, צורת היהלום בלבד אינה מבטיחה שאבן החן תיראה גדולה יותר. אותו הדבר נכון לגבי משקל הקראט של היהלום. רק בגלל שיהלום אחד שוקל יותר מיהלום אחר בעל צורה זהה, זה לא אומר שהוא ייראה גדול יותר. בדומה, יהלום אחד יכול להיראות גדול יותר מיהלום אחר בעל צורה ומשקל זהים, אך המראה הכללי שלו עשוי להיות פחות מרשים. זה נובע מכך שישנם גורמים רבים בעלי השפעה, בעיקר אלה שקשורים לאיכות חיתוך היהלום ותפוצת המשקל.

להלן מספר דוגמאות:

יהלום בעל פרופורציות בחיתוך רדוד עשוי להיות רחב יותר וארוך יותר מבחינה פיזית, אך הוא יראה פחות מרשים. זה נובע מכך שמרבית האור שנכנס אל תוך הכתר (Crown) של יהלום רדוד עשוי לצאת דרך הביתן (Pavilion), מה שיגרום ליהלום להיראות עכור ובלתי מושך לעין.

עומק רדוד של הביתן – קטן מ- 38 אחוזים – יכול ליצור אפקט של "עין הדג", אשר נראה כמו עיגול אפור ולא נעים לעין מתחת ללוח (Table) היהלום. (עומק הביתן נמדד כמרחק בין חגורת היהלום לבין העוקץ). כפי שנזכר לעיל, היהלום יכול להיות רחב וארוך יותר מבחינה פיזית, אך האבן תהיה בעלת מראה עכור ושטוח.

ביהלומים בצורת מרקיז, אגס ולב, הצדדים בסמוך לחודים (Points) מכונים כנפיים (Wings). אם הן שטוחות מדי, הן מעניקות לאבן מראה צר מדי. אם הן מעוגלות מדי, הם מעניקות לה מראה קצר, רחב ועבה מדי.

 • טבעת ממתכת לבנה: שגיאה נפוצה הנוגעת לשיבוצים של טבעות אירוסין היא שטבעת ממתכת לבנה יכולה לשמש כמראה שתשקף ותגדיל את גודל היהלום. המחשבה נשמעת הגיונית עד שלוקחים בחשבון את העובדה שטבעות מזהב ורוד או זהב צהוב יכולות לשמש כניגוד משלים ודרמטי ליהלום, ובכך להעניק לו מראה גדול יותר. לכן טבעת ממתכת לבנה היא לא פתרון חסין בפני תקלות.
 • אבני חן צבעוניות: אבני חן צבעוניות מספקות ניגודיות דרמטית לאבן המרכזית, אך האם הן מעניקות ליהלום מראה גדול יותר? לא בהכרח. ניתן לטעון שאבן חן צבעונית תתחרה עם היהלום ותמשוך אליה את תשומת הלב.
 • שיניים דקות: מיתוס מדאיג למדי על שיבוצים של טבעות אירוסין הוא שככל שכמות מעטה יותר של שיניים מכסה את היהלום, כך האבן בולטת יותר לעין ונראית גדולה יותר. בעוד שזה עשוי להיות נכון מבחינה טכנית, זה לא מומלץ. שיניים משרתות תפקיד מהותי: הן מחזיקות את היהלום במקומו בבטחה. התקמצנות על גודל ומספר הכרחי של שיניים תביא לסיכון אובדן היהלום.

מה גורם ליהלום להיראות גדול יותר?

להלן כמה שיבוצים של טבעות אירוסין שאותם את יכולה לקחת בחשבון אם את מעוניינת לשפר את המראה של גודל היהלום שלך.

שיבוץ שיוצר אשליה

במהלך השפל הגדול בשנות ה-  30, כאשר מעטים יכלו להרשות לעצמם לרכוש יהלומים, לעתים תכשיטנים שיבצו את היהלום בתוך ראש שהיה עשוי ממתכת לבנה מחורצת. המתכת הנוצצת נוצרה עם "גלים" כך שנראה שהיהלום משתקף בכל רחבי הראש (Head). השיבוץ הזה היה כה מוצלח ביצירת אשליה של גודל, עד כי נעשה בו שימוש עד היום.

 • טיפ: מטרת שיבוץ האשליה היא לגרום ליהלום כמעט חסר צבע להיראות גדול יותר ולשם כך נדרשת מתכת לבנה. אם צבעו של היהלום צהוב, שיבוץ אשליה מזהב צהוב יהווה בחירה טובה יותר.
 • טיפ: יהלומים הקטנים מ- 0.50 קראט (ct) מהווים מועמדים טובים לשיבוצי טבעות אירוסין שיוצרים אשליה. סביר להניח שתרצי להציג לראווה יהלום של 0.50 קראט או יותר בלי להסתמך על קסמיו החזותיים של שיבוץ האשליה.

שיבוץ אשכול: שיבוץ זה עבור טבעות אירוסין עדינות מתאפיין במספר יהלומים קטנים בגודל זהה אשר ניצבים בסמוך אחד לשני. השיטה הזאת מגדילה את הניצוץ ויוצרת אשליה של יהלום יחיד גדול בהרבה (ויקר בהרבה) מהיהלומים הזעירים שבהם נעשה שימוש ליצירתו.

 • טיפ: יהלומים עם דירוגי צבע זהים או דומים מתאימים בצורה הטובה ביותר לשיבוץ אשכול. יצרני היהלומים יודעים זאת ומתאימים דירוגי צבע כאשר יוצרים טבעות מהסוג הזה. לכן לא תצטרכי לדאוג לגבי בחירה של יהלומים קטנים שיהיו חלק משיבוץ האשכול שלך.
 • טיפ: ככל שמקיפה את האבן מתכת רבה יותר, כך האבן מוגנת יותר. בשיבוצי אשכול יש כמות גדולה של מתכת. לכן היהלומים שלך יהיו מוגנים היטב מפני נזקים.

שיבוץ הילה

כשמשבצים מעגל של יהלומים קטנים באופן אמנותי סביב האבן המרכזית, האבן המרכזית יכולה להיראות גדולה יותר מההילה שמקיפה אותה.

 • טיפ: יצרני טבעות אירוסין בוחרים את היהלומים הזעירים שמרכיבים את ההילה, לכן לא תצטרכי לדאוג לגבי בחירה של היהלומים הזעירים הרבים שיהוו חלק משיבוץ טבעת האירוסין שלך.
 • טיפ: יהלום מרכזי ששוקל 0.50 קראט או יותר מתאים בצורה הטובה ביותר לסוג זה של שיבוץ משום שהיהלומים הזעירים שבתוך מעגל ההילה יגדילו אותו. סביר להניח שלא תרצי להשתמש ביהלום קטן יותר מאחר שגודלו יהיה קרוב יותר לגודלם של היהלומים הזעירים. ככל הנראה השילוב הזה יראה כמו טבעת בשיבוץ פאבה כאשר יהלום אחד (היהלום המרכזי) יהיה מעט גדול יותר מהיתר.
 • טיפ: השיניים ביהלומי הילה נוטים להישחק מהר יותר. אם תבחרי בסגנון הזה, הבטיחי לבצע בדיקות שגרתיות לטבעת אצל התכשיטן שלך.

שיבוץ פאבה (Pave)

בשיטה נפוצה זאת, יהלומים רבים בגודל 0.20 קראט או יותר משובצים בתוך חריצים מתחדדים בפני שטח המתכת, והם שוכנים קרוב לאבנים הזעירות הסמוכות אליהם. פאבה יוצר מראה של יהלומים רצופים בטבעת, מה שיכול להעניק מראה גדול יותר לאבן המרכזית.

 • טיפ: יהלומים בשיבוץ פאבה הם בדרך כלל מאוד בטוחים, מאחר שהיהלומים משובצים בתוך המתכת. עם זאת, אם היהלום נופל מתוך הטבעת, לתכשיטן פשוט יהיה קשה יותר להחליפו.
 • טיפ: הימנעי מטבעות אירוסין עם יהלומים בשיבוץ פאבה בתחתית הטבעת. אזור זה בטבעת חשוף לחיכוך רב, לכן היהלומים אובדים או ניזוקים לעתים תדירות יותר.

שיבוץ מילואה

בסגנון שיבוץ זה, רצועת מתכת מקיפה את חגורת היהלום. כתוצאה מכך, היקף היהלום יכול להיראות גדול יותר. כמו כן, טבעות אירוסין בשיבוץ מילואה מציעות הגנה נוספת מפני חבטות ומכשולים מקריים.

 • טיפ: בדרך כלל נעשה שימוש בשיבוץ מילואה עבור יהלומים עגולים ואובליים. קשה יותר להכין שיבוץ מילואה עבור צורות אחרות, כגון יהלומים מרובעים ויהלומי מרקיז.
 • טיפ: את אוהבת לטפס על סלעים? נהנית ממשחקי לקרוס? מפעילות גופנית נמרצת? שיבוץ מילואה מגן על האבן המרכזית, לכן הוא בחירה נהדרת עבור אנשים פעילים.
 • טיפ: שיבוץ מילואה יכול להקהות את הבהירות של יהלומים בחיתוך גרוע.

שיבוץ בלתי נראה

בשיטה הזאת, עבור כל יהלום קטן נחתך חריץ בחגורת היהלום ולאחר מכן היהלומים מוחדרים אל תוך מסגרת דקה. זה מבטל את הצורך בשיניים ומאפשר לשבץ את האבנים בצמוד אחת לשנייה. התוצאה היא שכל היהלומים גלויים לעין, וקבוצות של יהלומים יכולות להיראות כמו אבן אחת גדולה.

טיפ: קיים חיסרון בשיטה. אם יהלום במסגרת בלתי נראית יינזק, יהיה מאוד קשה לתקנו או להחליפו. לכן טבעות אירוסין בשיבוץ בלתי נראה הן כנראה בחירה פחות טובה עבור אנשים פעילים.

עצות נוספות להענקת מראה גדול יותר ליהלום

 • תבחרי ברצועת טבעת דקה: זאת דרך להשלות את העין. רצועת טבעת דקה יכולה לגרום ליהלום להיראות גדול יותר. בדומה. רצועה עבה עשויה להאפיל על היהלום.
 • הוסיפי אבני חן לשיבוץ טבעת האירוסין שלך: זאת דרך נהדרת להוסיף ניצוץ וגודל לטבעת האירוסין – והאפשרויות הן אינסופיות. את יכולה להוסיף יהלום בחיתוך באגט בכל אחד מצדי היהלום המרכזי. את יכולה לבחור באבנים צבעוניות ליצירת ניגודיות. את יכולה להשתמש במתכות בצבעים שונים סביב אבני הצד.

שלא כמו היהלומים הזעירים בהם נעשה שימוש בשיבוץ הילה ופאבה, את יכולה לקבל את ההזדמנות לבחור את אבני הצד. אם את מרגישה לא בנוח לבצע את הבחירה, תקראי את העצה שלנו לבחירת אבני צד לטבעת אירוסין כדי לצאת לדרך. אם יש לך שאלות, בקשי עזרה מהתכשיטן שלך, יש לו עין מיומנת.

ועצה אחרונה חביבה: תשמרי על ניקיון היהלום שלך. אף על פי שיהלום נקי כשלעצמו לא ייראה גדול יותר, הוא יפגין ניצוץ רב וישדר את נוכחותו ברחבי חלל הומה אדם – והאם זה לא מה שאת רוצה?

איך לגרום לטבעת אירוסין עדינה להיראות גדולה יותר
5 (100%) 2 הצבעות

כתבות מומלצות