טבעות יהלומים

המלצות לטיפול בטבעות יהלומים

טיפול בטבעות יהלומים

איך לטפל נכון בטבעות יהלומים

חודשים, אולי אפילו שנים, שאת חולמת לא רק על אירוסין לגבר חלומותיך, גם על טבעת האירוסין משובצת יהלום שתקשט את ידך. עכשיו, משטבעת האירוסין הפכה לאביזר מקובע על ידך, תרצי להבטיח שהיא תישאר נוצצת ומבריקה למשך שנים רבות. החל מהכימיכלים שמומלץ להמנע מהם עד למיקום המומלץ לאחסון טבעות יהלומים, להלן כמה המלצות להשאיר את הנצנוץ בוהק.

למעבר לקטלוג התכשיטים, לחץ כאן.

טיפול בטבעות יהלומיםמומלץ לבטח את הטבעות

יהלומנים ותכשיטנים רבים יטענו שהביטוח הכרחי להגנה על ההשקעה הכספית במקרה של אבידה, גניבה או נזק שעלולים לעבור על טבעות יהלומים. כמו כן, מומלץ לבצע הערכת שווי לתכשיטים שברשותך בכל כמה שנים הודות ומחיר מתכות יקרות ויהלומים משתנה מעת לעת. אם יאבד לך טבעת היהלום שהוערך לפני 10 שנים, הסכום המבוטח עשוי להיות נמוך בהרבה מהמחיר המעודכן. הביטוח הוא מעשה אחראי, שקול, בוגר ומומלץ מאוד משום שאפילו התכשיט הנחשק ביותר על ידך עשוי ללכת לאיבוד ובטח שבטח להיגנב.

לא מומלץ להסיר טבעות יהלומים בציבור

רחיצת ידיים היא הכרחית בשירותים ציבוריים, אבל מומלץ לעמוד בפיתוי הורדת טבעת האירוסין לפני הרחצה. האפשרות לאת עלולה לשכוח את הטבעת על דופן הכיור, או גרוע מכך, שהטבעת תיפול לתוכו או לתוך איזה חריץ היא סיכון גדול מידי שלא שווה לקחת.

מומלץ להשאיר את הטבעת נקייה

תכשיטנים ויהלומנים רבים יטענו שנקיון אבן החן שלך בעזרת חומרי ניקוי ביתיים אקראיים אינו מומלץ. אליזבת' טיילור נהגה לנקות את היהלום הגדול שלה (33.19 קראט) בעזרת לא יותר ממים חמים, מברשת שיניים וג'ין, אבל מומלץ מאוד לקחת את הטבעת היקרה לליבך לצורף מומחה ושטבעת היהלום תזכה לשירות ניקיון איכותי שמגיע לה.

אל תשפכי כימיכלים על הטבעת

מומלץ להסיר את הטבעת לפני עיסוק בניקיון או נגיעה בכימיכלים. אקונומיקה וחומרי ניקוי אחרים עשויים להזיק לגימור שנותן לטבעות יהלומים את הברק, ולמעשה לפגוע מאוד באבני חן כמו יהלומים ואמרלדים.

אל תעבירי את טבעת היהלום שלך ייסורים מיותרים

יהלום הוא אחד החומרים הטבעיים הקשיחים ביותר בעולם. אבל אין זה אומר שיהלומים חתוכים ומלוטשים לא יכולים להיסדק. לעיתים, שולחן היהלום (החלק העליון השטוח) עשוי להיות רגיש במיוחד לחבלה ובלאי. מומלץ מאוד להקפיד על אי הפלת היהלום, במיוחד על משטחים קשיחים אחרים.

(לקסיקון מונחים למחפשי טבעות יהלומים)

מומלץ לקבוע פגישה לתחזוקה שוטפת של הטבעת אצל התכשיטן או היהלומן

אנו ממליצים מאוד לקבוע פגישת תחזוקה לפחות פעם בשנה עבור טבעות יהלומים. הבדיקה תקבע אם השיניים שמחזיקות את האבן במקומה הדוקות מספיק ואם היהלומים המשובצים אינם סדוקים או רופפים. תחזוקה שוטפת חיונית להבטיח ראשית כל את שווי הנכס, אבל גם את חוסנו.

אל תפתחי קנאות

זה לא סוד שכל כלה מדמיינת את טבעת האירוסין המושלמת מנקודת מבטה ולפי טעמה. ברגע שהאבן הנוצצת הזו על האצבע, אל תתחילי להשוות את הטבעת שלך אם טבעות אחרות. טבעת אירוסין היא סמל לאהבה, מחויבות ומסירות של זוג, לא סמל סטטוס.

איך מנקים טבעות יהלומים?

יהלומים, כמו כל דבר אחר, מתלכלכים, צוברים אבק וכתמים. אבקות, קרמים וסבונים למיניהם, כמו גם שמנים טבעיים מגופך, יפחיתו מברק התכשיט. בנוסף, כימיכלים באוויר יגרמו לתהליך חימצון וטשטש הצבע של האבן המשובצת בטבעת. ריכזנו עבורכם ארבע דרכים מומלצות לניקיון טבעות יהלומים במידה ותחליטו לעשות זאת עצמכם במקום לגשת לתכשיטן לניקוי מקצועי.

חומרי ניקוי:

הכיני קערה קטנה עם קצף חם של כל חומר ניקוי ביתי עדין (הקפידי לא להשתמש בחומר ניקוי שמכיל כלור). הברישי את התכשיט בעזרת מברשת רכה עד ליצירת קצף סביבו. כשהתכשיט על מסננת מפלסטיק או מתכת, שטפי אותו עם מים חמים (הקפידי לא לרחוץ את הטבעת מעל הכיור) ויבשי בעזרת מטלית רכה.

השרייה במים קרים:

ערבבי תמיסה שכוללת חלק אחד של נוזל כלים עדין על כל 4 חלקים של מים קרים. הכניסי את הטבעת לתמידה והשרי למשך כמה דקות. הוציאי את הטבעת מהתמיסה וטפחי על היהלום בעדינות וסביב כל צדדיו בעזרת מברשת רכה. ניתן לחזור על הפעולה יותר מפעם אחת כשלבסוף מנקזים את עודף הנוזל על נייר טישו.

שיטת הטבילה המהירה:

רכשי את אחד מחומרי הניקוי לתכשיטים המובילים בשוק. הקפידי לבחור אחד שטוב במיוחד ומומלץ עבור ניקוי היהלומים והמתכות מהם מורכבת הטבעת שלך. קראי את ההוראות בעיון ומלאי אחר ההוראות בתווית. אל תגעי בטבעת הנקייה עם אצבעותיך – השומן הטבעי שלך יותיר שכבה שמנונית על התכשיט ותפגע בה עד לניקוי הבא.

ניקיון "על-קולי":

מכשירי ניקוי יהלומים ותכשיטים אלקטרונים זמינים גם לצרכן מן השורה בימינו. המכשירים ינקו כל סוג של תכשיט שניתן לטבול בנוזל בתוך כמה דקות. המכשירים בדרך כלל כוללים מגש מתכת שממלאים בחומר ניקוי וכשבפעולה, המכשיר יוצר ערבול בתדירות גבוהה.

הערה: הקפידי למלא אחר הוראות היצרן ואזהרות השימוש לפני השימוש במכונות הללו וחומרי הניקוי.

טיולים עם טבעות יהלומים

מיותר לציין שאת אריזת תכשיטי היהלומים שלך לקראת נסיעה ארוכה יש לבצע בזהירות מירבית. ישנם סוגים רבים של מארזי תכשיטים שעוצבו במיוחד עבור נסיעות וטיולים, כשכל המארזים מוצעים בכל טווחי המחירים, כל הגדלים, הצורות והדגמים. רוב המארזים כוללים רפידות קטיפה פנימיות לצורך הצמדת סיכות ועגילים, ומצוידים בתאים מיוחדים עבור צמידים ושרשראות.

לעולם, אבל לעולם, אל תשאירי את טבעת היהלום, או כל תכשיט אחר לצורך העניין, על שפת הכיור כשאת מסירה אותה לרחצת הידיים – הקלות שבה היא עלולה להחליק מטה לפתח הניקוז פשוט מפחידה מידי בשביל להסתכן. כפי שציינו, אם את מחוץ לבית, על תסירי את הטבעת במקום ציבורי – את עלולה לשכוח ולאבד אותה לנצח.

מחפשים טבעת יהלום במחיר שפוי? חנות תכשיטי אפולו במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן, מציעה לכם להגיע ולהתרשם ממגוון טבעות יהלומים מעוצבות.

לפרטים נוספים, תיאום פגישה והצעות מחיר, צרו עמנו קשר עוד היום: 0723901200

המלצות לטיפול בטבעות יהלומים
4.9 (98%) 10 הצבעות

כתבות מומלצות