טבעות אירוסין אפולו http://apollodiamonds.co.il חנות תכשיטי טבעות אירוסין משובצים יהלומים מהבורסה ליהלומים ברמת גן Tue, 25 Apr 2017 18:09:23 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.4 בחירת טבעת יהלומים בשנת 2017 http://apollodiamonds.co.il/%d7%91%d7%97%d7%99%d7%a8%d7%aa-%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%aa-%d7%99%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%9d-2017/ Sat, 15 Apr 2017 11:30:10 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?p=1126 בסבך מגמות התכשיטים שמשתנות כל הזמן, חלק מהמגמות הופכות פופולריות במיוחד ונשארות עמנו לזמן רב. אם את מיועדת להיות כלה בשנת 2017 ומחפשת טבעת יהלומים שתבלוט, או שאת חובבת תכשיטי יהלומים ומחפשת פריט ששובר את המוסכמות – יש לנו חדשות טובות עבורך. מומחים בענף חוזים שהשנה תהיה חיובית במיוחד בכל הקשור לעיצובים ששוברים סטריאוטיפים, צורות […]

הפוסט בחירת טבעת יהלומים בשנת 2017 הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
בסבך מגמות התכשיטים שמשתנות כל הזמן, חלק מהמגמות הופכות פופולריות במיוחד ונשארות עמנו לזמן רב. אם את מיועדת להיות כלה בשנת 2017 ומחפשת טבעת יהלומים שתבלוט, או שאת חובבת תכשיטי יהלומים ומחפשת פריט ששובר את המוסכמות – יש לנו חדשות טובות עבורך. מומחים בענף חוזים שהשנה תהיה חיובית במיוחד בכל הקשור לעיצובים ששוברים סטריאוטיפים, צורות ייחודיות ונגיעה של חוסר שלמות. אז, תני ליצירתיות שבך לפרוץ ולשבור מעט את הכללים!

להלן מגמות טבעות אירוסין שצפויות להסעיר את שנת 2017

עיצוב חלומי

הללי את ההיילו: השנה, מעצבים משתמשים ביהלומים בשלל צורות וגדלים, להבליט את העיטור של טבעות ההיילו למעוניינים ביהלום שיבלוט במיוחד. בניגוד לעיצוב המיקרו פאווה (micro pavé) שדבק בקרבנו לאחרונה, עיצוב היילו משוכלל מוסיף אלמנט של עניין, הילה "וינטאג'ית" והצהרה אישית.

ניתן לקרוא עוד על ההבדלים בן pavé ל- micro pavé בכתבה הבאה (אנגלית).

מירכוז תופס את הבמה: כשטבעת שלוש-אבנים התפרסמה במגזין ווג, היא מיד תפסה את מקומה של טבעות הסוליטייר המסורתיות. בעוד המגמה הזו ממשיכה, קיים טוויסט שמשפר אותה – שלושת האבנים (יהלומים או אבני חן אחרים) לעולם לא יהיו זהים בגדלם. במקום, האבנים הצדדיות יהיו קטנות יותר על מנת להבליט את זו המרכזית. עם יהלומים קטנים יותר שמעניקים ליהלום המרכזי לתפוס את אור הזרקורים, צפו להופעה דרמטית.

אלכסונים: צורות יהלומים מסוימים – כגון אובלי, מרקיזה וקושן – עוזרות לדגיש אבן אחת יותר מאחרים. שינוי כיוון השיבוץ בטבעת אירוסין הוא דרך מתוחכמת לשלב סגנון במקביל לשבירת הכללים – שיבוץ אבנים אובלים לרוחב ולצידי יהלום מרכזי.

לחגוג את חוסר השלמות: 2017 צפוי להיות השנה בה זוגות חוגגים את חוסר השלמות, סוטים מהמסורת ונותנים לרגשות שלהם לדבר. בהתאם לרגשות הללו, מומלץ לזוגות להשליך את כל הזהירות הצידה ולבחור ביהלומים שאינם בהכרח מושלמים. נורמת הפריצה מן הכלל תקפה גם בכל הנוגע לצורות היהלומים – בין אם יהלום בצורת אגס, קושן, מרקיזה או חיתוך אמרלד. מסתבר שמוזר הוא המקובל החדש.

צבעים בהירים: במכירות היהלומים הפומביות הגדולות ביותר בשנת 2016, האבנים שנמכרו ראשונים היו יהלומים ואבני חן צבעוניים. האהבה לצבע עקבית גם כשמדובר בטבעות אירוסין מסתבר, כשנגיעות של גווני צבע יובילו מגמה של בחירת טבעות יהלומים רעננות ובלתי צפויות. מיהלומים שחורים לאופלים כחולים-ירוקים, ספירים כהים, אמרלדים תוססים ומורגניט ורודים – כולם לבחירתך. בכל הנוגע למתכות, זהב ורוד ממשיך להוביל בקרב הצמוד שבין טבעות אירוסין מזהב לבן וטבעות מזהב צהוב, כנראה הודות היכולת להבליט במיוחד את היהלום המשובץ.

בבירור, בחירת טבעת אירוסין שמסמלת אהבה, מחויבות ותשוקה, נעשית שקולה יותר כשהיא נעשית ללא מחסומים מקדימים ודעות קדומות. לא יכול להיות זמן טוב יותר להשתחרר מכמה כללים – במערכות יחסים ובתכשיטי יהלומים.

ליעוץ מקצועי, הצעות מחיר והגעה אלינו, צרו קשר בטופס צור קשר או בטלפון הישיר. צוות תכשיטי אפולו.

הפוסט בחירת טבעת יהלומים בשנת 2017 הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
טבעת אירוסין שלא אהבת http://apollodiamonds.co.il/%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%aa-%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%9f-%d7%a9%d7%9c%d7%90-%d7%90%d7%94%d7%91%d7%aa/ Sat, 08 Apr 2017 13:21:42 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?p=1120 אוהבת אותו אבל לא את הטבעת? כלות אמיתיות משתפות איך הן התמודדו עם טבעת אירוסין שלא לטעמן אין ספק שזהו רגע בלתי נשכח כשמולך ניצב הבחור שמעריץ אותך עם הבעת הפנים המתוקה ושואל בקול רועד "התינשאי לי?" ואז הוא שולף קופסה מהודרת שנפתחת לחשוף – את הטבעת הנוראית ביותר שראית בחייך! להלן הדרך בה כמה […]

הפוסט טבעת אירוסין שלא אהבת הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
אוהבת אותו אבל לא את הטבעת?

כלות אמיתיות משתפות איך הן התמודדו עם טבעת אירוסין שלא לטעמן

אין ספק שזהו רגע בלתי נשכח כשמולך ניצב הבחור שמעריץ אותך עם הבעת הפנים המתוקה ושואל בקול רועד "התינשאי לי?" ואז הוא שולף קופסה מהודרת שנפתחת לחשוף – את הטבעת הנוראית ביותר שראית בחייך!

להלן הדרך בה כמה נשים התמודדו עם הדילמה.

"שנאתי את הטבעת מהרגע הראשון, אבל הייתי צריכה לישון על זה לפני שסיפרתי לארוס שלי, לא רציתי לפגוע בו, אבל גם לא רציתי לחיות את 40 השנים הבאות עם טבעת שגורמת לי להתעוות. בסופו של דבר, אמרתי לו, 'מתוק אני כבר לא יכולה לחכות להיות אשתך. אבל אני מקווה שאני תמיד יכולה להיות כנה איתך'. הוא השיב כמובן, אז העזתי, 'טבעת אירוסין היא משהו שחלמתי עליו כל חיי, ואני חושבת שדמיינתי בראשי את כל הפרטים'. הוא מכיר אותי אז הוא לא היסס, 'מאמי, בואי נחזיר אותה ונבחר יחד אחת ששנינו אוהבים.'" – תהילה.

"אני די הרסתי את ההפתעה שהוא עומד להציע לי כשהיינו בספא רומנטי בסופ"ש. החלטנו לשחק משחק ושכל אחד יכתוב מדוע הוא רוצה להתחתן עם השני. אני זוכרת את היום הזה במיוחד כי סבלתי ממיגרנה נוראית. כשסיימנו, העברתי לו את חתיכת הנייר והוא העביר לי נייר וקופסה. כשפתחתי אותה, נחרדתי לראות טבעת אירוסין מגוחכת וכל כך קטנה שהתאימה לי לזרת! למזלי, אני לא טיפוס של תכשיטים כל כך, ולמזלו, הוא מתמודד עם האני הרגישה והאמוציונלית כבר 20 שנים!" – מירב.

"אני פשוט מתה על תכשיטים! בהחלט לא הייתה שום בעיה עם הטבעת.. אחרי הכל, איך אשה יכולה להתנגד לטבעת יהלום מכל סוג? אני פשוט הסברתי לו שיחסית למשהו שאני מתכננת לענוד עד סוף ימי חיי, זה צריך להיות מאוד מאוד מיוחד וייחודי. הוא הסכים. ניגשנו לחנות תכשיטים שמציעה עיצוב טבעות בהתאמה אישית. הטבעת יצאה מהממת!" – רויטל.

"בעלי הוא מהרומנטיקנים שהולכים על מחוות גדולות. יצאנו שנתיים לפני שהוא הציע, אבל זה לא היה מספיק זמן כדי שיכיר את הסגנון שלי. הטבעת לא הייתה נוראית – טבעת עם אבן מרכזית מוקפת באבנים קטנות בצורת ספירלה. אבל קיוויתי לטבעת סוליטר קלאסית. אפשר לומר שהייתי די מאוכזבת אבל נשארתי מאופקת – מזה 10 שנים. בשורה התחתונה, זה הגבר שרציתי להינשא לו והוא עשה את הצעד להתחייב. במהלך התקופה הקצרה שלנו יחד, כבר עברנו תקופות לא קלות. מוות היכה את המשפחה אבל התמודדנו עם המצב יחד. אני עדיין לא אוהבת את הטבעת, אבל אני כל כולי אוהבת את הגבר שנתן לי אותה – משהו שאני נזכרת בו בכל פעם שאני מסתכלת על הטבעת שאני לא אוהבת." – אנה.

"תאמינו או לא טבעת האירוסין שהוא נתן לי הייתה מכסף וזירקונים. היינו עניים מדי באותה תקופה, אבל אנחנו עדיין נשואים מזה 33 שנים. ביום הנישואין הרביעי שלנו הוא קנה לי טבעת יהלומים מהממת. בן הזוג חשוב יותר מהטבעת. אלא אם הוא קמצן, חסר התחשבות, יהיר או שתלטן ולא מתחשב.. דברים שיכולים בהחלט להשפיע על בחירת הטבעת – במקרה כזה, תשללי את שניהם!" – רבקה.

"אמא של בעלי רצתה לשהוא יציע עם טבעת ישנה שלה. הוא דיבר איתי על העניין, וכיוון שידענו שהיא השפעה שלילית, החלטנו להתחיל את חיינו המשותפים על בחירות משותפות שלנו. הייתי ממש מאושר שהוא הבין אותי" – מוריה.

"כשראיתי את הטבעת, הייתי מאוכזבת. אבל ידעתי שהוא בחר אותה באהבה, אז חשבתי שאשמור אותה ואנסה לזכור את אהבתו אליי ולא את חוסר האהבה שלי לטבעת בכל פעם שאראה אותה." – שמרית.

ליעוץ מקצועי והתעות מחיר, פנו אלינו, תכשיטי אפולו.

למעבר לקטלוג טבעות אירוסין – לחץ כאן.

הפוסט טבעת אירוסין שלא אהבת הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
טבעות יהלומים להצעות נישואין http://apollodiamonds.co.il/%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%99%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%a6%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%9f/ Mon, 19 Sep 2016 15:57:40 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?page_id=809 מה עומד מאחורי רעיון טבעות יהלומים להצעות נישואין? הרעיון של מתן טבעת כסימן אירוסין אינו דבר חדש במיוחד. הרומאים היו ידועים בהחלפת טבעות אירוסין מיהלומים ובתקופות מאוחרות יותר הם החליפו אותם בטבעות מזהב. הפופולריות של טבעות אירוסין התעצמה במשך מאות השנים לפני שהגיע לגבהים חדשים במאה ה -12, כאשר האפיפיור אינוצנטיוס השלישי הכתיב כמה כללי […]

הפוסט טבעות יהלומים להצעות נישואין הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
מה עומד מאחורי רעיון טבעות יהלומים להצעות נישואין?

הרעיון של מתן טבעת כסימן אירוסין אינו דבר חדש במיוחד. הרומאים היו ידועים בהחלפת טבעות אירוסין מיהלומים ובתקופות מאוחרות יותר הם החליפו אותם בטבעות מזהב. הפופולריות של טבעות אירוסין התעצמה במשך מאות השנים לפני שהגיע לגבהים חדשים במאה ה -12, כאשר האפיפיור אינוצנטיוס השלישי הכתיב כמה כללי יסוד חדשים לגבי חתונות. כל החתונות היו צריכות להתרחש בכנסייה, והכלה הייתה חייבת לקבל טבעת. בנוסף לכך, זוגות נאלצו להמתין תקופה בין האירוסין והנישואין שלהם. האריסטוקרטים אירופיים התחילו לתת טבעות אירוסין לבנות הזוג שלהם בזמן שהם ספרו לאחור את הימים עד שהם יכולים להינשא למעשה.

טבעות אירוסין לא בדיוק היו מצרך לחתונה כפי שהם היום. באנגליה, היה מנהג בו הגבר והאישה היו שוברים פיסת זהב או כסף וכל אחד מהם היה שומר חצי, לאחר מכן הם היו שותים כוס יין ותקופת האירוסין הייתה מתחילה. בעוד טבעות אירוסין קיימות כבר כמה מאות שנים, יהלומים הם תוספת מאוחרת למדי למסיבה. במשך שנים רבות, פשוט לא היו כל כך הרבה יהלומים בשוק העולמי, כך שטבעות אירוסין משובצות יהלומים היו די נדירות. הארכידוכס מקסימיליאן מאוסטריה נתן למרי של בורגונדי בשנת 1477 טבעת מיהלומים, אך זה היה מקראה די חריג. (מקור: http://apollodiamonds.co.il/טבעות-אירוסים-יהלום).

למרות המקראה הזה, טבעות מיהלומים היו די נדירות ודברים נשארו די שקטים בחזית היהלומים עד סוף המאה ה -19.

בשנת 1870, לעומת זאת, כורים החלו לגלות מקורות עצומים של יהלומים בדרום אפריקה, ויהלומים התחילו להציף את השווקים בעולם. יהלומים הפכו מלהיות פנינה נדירה לסחורה די נפוצה. בשנת 1888 מספר כורים גדולים בדרום אפריקה התמזגו יחד כדי ליצור את "דה בירס" Consolidated Mines בע"מ.  המיזוג יצר קרטל שיכול לשלוט על זרימת יהלומים ביעילות מדרום אפריקה על לשווקים בעולם. כמו שיהלומים הפכו לפופולאריים יותר ויקרים יותר, השימוש שלהן בטבעות אירוסין החלה גם לעלות.

טבעות יהלומים תכשיטי אפולו

יהלומים הם לנצח. ממתי?

איך היהלומים הפכו לחלק בלתי נפרד מתהליך הנישואין? תלוי מאיזה נקודת מבט מסתכלים, אפשר להודות או להאשים את  "דה בירס" בזה. בעוד אנו עשויים לחשוב על טבעות אירוסין עם יהלומים כמסורת עתיקה, זה באמת רק התוצאה הסופית של תוכנית שיווק מבריקה ש"דה בירס" השיקה בסוף 1930.

בשנת 1938, המנהלים של "דה בירס" היו קצת במטח. הביקוש והמחירים של היהלומים היו בירידה איטית. הכלכלה הובילה צרכנים להעדיף טבעות צנועות וזולות יותר שכללו טבעות ממתכת ולא אבני חן. "דה בירס" ראתה את הירידה בביקוש ופנתה למשרד הפרסום בניו יורק N.W. Ayer כדאי לקבל עזרה בשכנוע העם האמריקאי שהם זקוקים נואשות ליהלומים.

המהלך הזה היה ללא ספק אחד המהלכים היעילים ביותר בכל הזמנים. N.W. Ayer גייסה את כל הכוכבים הגדולים של הוליווד במסע פרסום ושכנע אותם ללבוש יהלומים. בנוסף הם עודדו מעצבי אופנה מובילים לדבר על טבעות יהלומים כמגמה עולה וטרנדית. התוכנית עבדה להפליא; מכירות יהלומים בשלוש שנים הבאות זינקה ביותר מ -50 אחוזים.

תוצאות אלו בהחלט היו מעודדות לתעשיית היהלומים, ובשנת 1947, הקופירייטר פרנסס גרטי פרסם את  הסיסמה "יהלומים הם לנצח". הסלוגן הזה עזר להדגיש את המשמעות של היהלומים כסמל סטטוס ואות של אהבה. המכירות של טבעות אירוסין מיהלומים הגיעו לשיאים חדשים ותוך 20 שנה, 80 אחוזי מהכלות האמריקניות ענדו טבעת אירוסין עם יהלום.

האם את צריכה לתת את הטבעת בחזרה?

עם כל כך הרבה כסף שמסתובב, טבעת אירוסין הפכה לסימן של אהבה ויוקרה. מטבע הדברים, כאשר הנשואים לא מצליחים, שני הצדדים רוצים בסופו של דבר את היהלום. זה היה נראה אדיב עבור מי משמסיים את ההתקשרות לתת לצד השני בחזרה את הטבעת, אבל המצב הוא בדרך כלל לא כל כך פשוט.

טבעות מיהלומים הוא נושא קצת מסובך מבחינה משפטית והחוקים השולטים לגבי מי מקבל אותו לאחר שהנישואין מתפרקים משתנים בהתאם למדינה. במדינות מסוימות, כמו ניו יורק, טוענים כי הטבעת היא "מתנה על תנאי", כלומר היא ניתנת בתנאי שהנישואים מחזיקים. מדינות אחרות, כמו מונטנה, לא ניתן לקחת באופן חוקי בחזרה טבעת יהלומים שנמסרה.

בהתחשב בכל כאבי הראש והמניפולציות השיווקיות האלו, למה בעצם בכלל לקנות טבעת אירוסין מיהלומים מלכתחילה? יו"ר "דה בירס" ניקי אופנהיימר כנראה סיכם את זה הכי טוב ב -1999 כשאמר, "יהלומים הם חסרי ערך באופן מהותי, למעט הצורך הפסיכולוגי העמוק שהם ממלאים."

מקור: http://mentalfloss.com/article/26619/why-engagement-rings-are-made-diamonds

אפשר היה לחשוב שכל זה לא מספיק? קיימת גם אובססיה חברתית סביב הנושא. חיפוש מהיר בגוגל מגלה כי לסיארה וקים קרדשיאן יש טבעת יהלומים דומה, הגבר הממוצע ישלם כ5000 שקל ויותר על טבעות אירוסין לאשתו המיועדת. הטירוף גם מגיע קרוב לבית. אחת השאלות הראשונות שמדאיג אנשים כשהם שומעים שמישהו מאורס, הוא נושא הטבעת. לפעמים, יש תהליך של שיפוט והשוואה, וזה לא תמיד על גודל וסגנון: הנושא יכול אפילו להיות יותר מעורר מחלוקת מזה, כמו כמה כסף הוציאו  X על טבעת האירוסין. אמירות כמו  "אני לא מאמין ש x הוציא רק x על טבעת האירוסין שלי" נאמר לעיתים בתכיפות.

מקור: http://www.thejournal.ie/readme/engagement-rings-should-you-wear-one-split-the-cost-1169011-Nov2013

יש שיגידו שטבעת אירוסין מסמלות מחויבות לכל החיים. ישנם, כמובן, נשים יותר מעשיות שלא צריכות אסימון מסוג זה.

אפילו נעשה מחק שסקר כ3,000 זוגות הטרוסקסואלים ומצא כי "קיים קשר הפוך בין משך הנישואין להוצאה על טבעת האירוסין" המחקר הראה כי, מי שהוציא על טבעת אירוסין בין 10 אלפים ל15 אלף שקל היה להם כ 30% סיכוי גבוה יותר להתגרש.

מה הסיבה? למרות שהמחקר לא מצא סיבתיות ישירה, החוקרים טענו שקיים קשר בין הוצאות על טבעת האירוסין ופירוק הנישואין.

מקור: https://mic.com/articles/104996/the-truth-about-engagement-rings-diamond-companies-don-t-want-you-to-know#.Em2PtBRQg

ליעוץ מקצועי, פנו אלינו. תכשיטי אפולו.

 

הפוסט טבעות יהלומים להצעות נישואין הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
האם לבחור טבעת אירוסין משובצת יהלום צבעוני? http://apollodiamonds.co.il/%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%9f-%d7%a6%d7%91%d7%a2-%d7%99%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%9d/ Mon, 29 Aug 2016 06:47:01 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?page_id=757 האם לבחור טבעת אירוסין משובצת יהלום צבעוני? יהלומים מגיעים בכל צבע – אבל האם הצבע הלבן המסורתי הוא הבחירה הנכונה בכל מצב? רוב הזמן, יהלומים מוערכים בהתבסס על העדר הצבע שלהם ("Colorless"). יהלומים חסרי צבע זוכים לדירוג הגבוה ביותר בסולם (D-F) בו משתמשים מעבדות גמולוגיות לסווג צבעי יהלומים. יהלומים צבעוניים נתפסים אסוציאטיביים – יש אנשים שרואים […]

הפוסט האם לבחור טבעת אירוסין משובצת יהלום צבעוני? הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
האם לבחור טבעת אירוסין משובצת יהלום צבעוני?

יהלומים מגיעים בכל צבע – אבל האם הצבע הלבן המסורתי הוא הבחירה הנכונה בכל מצב?

רוב הזמן, יהלומים מוערכים בהתבסס על העדר הצבע שלהם ("Colorless"). יהלומים חסרי צבע זוכים לדירוג הגבוה ביותר בסולם (D-F) בו משתמשים מעבדות גמולוגיות לסווג צבעי יהלומים.

יהלומים צבעוניים נתפסים אסוציאטיביים – יש אנשים שרואים ביהלומים אדומים כמסמלים אהבה אמיתית וכוח, בעוד צהובים מסמלים אכפתיות ורוגע.

למעשה, יהלומים מגיעים בשלל צבעים בטבע, וחלק מהיהלומים היקרים ביותר בעולם הם ממש לא שקופים \ לבנים. יהלום התקווה ("Hope"), יהלום כחול 45 קראט שנמצא בתצוגה במוזיאון הלאומי הסמית'סוניאן, הוא הפריט ההיסטורי השני שזוכה לביקורים הרבים ביותר, אחרי המונה ליזה.

יהלומים צבעוניים הופכים אט אט לאפשרויות פופולריות עבור טבעות אירוסין של ימינו, במיוחד הודות לסלבריטאים שחושפים את התכשיטים היפים שלהם במגזיני האופנה והקרנות בכורה למיניהן. האם יהלום צבעוני הוא הבחירה הנכונה עבורך? המשך לקרוא אם ברצונך ללמוד מדוע מומלץ לשקול יהלום צבעוני כאבן מרכזית לשיבוץ בטבעת האירוסין שלך. כתבה מומלצת: איך לבחור טבעת אירוסין? המלצות תכשיטני אפולו.

יהלום Hope - ויקיפדיה

הבנת צבעי יהלומים

יהלומים מגיעים בשלל צבעים בהירים ויפים – החל מאדום וורוד, לירוק וכחול, צהוב, חום ושחור. צבעי "פנסי" (Fancy) כגון אדום, כחול וירוק הם נדירים ביותר בטבע, ומחירם יהיה גבוה במיוחד. לצבעי "פנסי" תשע רמות רוויה – כשהעמוק ביותר נתפס כבעל ערך רב יותר – וזה ישפיע על המחיר.

מהבהיר ביותר לרווי ביותר:

חיוור, בהיר מאוד, בהיר, בהיר "פנסי", "פנסי", "פנסי" כהה, "פנסי" עמוק, "פנסי" חזק, "פנסי" חי.

יהלומים צהובים (כמו גם חומים ושחורים) הם מעט מסובכים יותר. במשך השנים, אנשי אצולה ואגדות הוליוודיות התהדרו ביהלומים צהובים יפיפיים. היהלומים הצהובים העזים הללו נקראים לעיתים "קנרי" (Canary), אם כי מדובר במונח שיווקי ולא כזה שמשמש מעבדות או שמאים להערכת שווי. רוב היהלומים הצהובים והחומים שקולים ל"דודנים" הפשוטים של היהלומים חסרי הצבע היקרים.

האם מומלץ לבחור ביהלום צבעוני עבור טבעת אירוסין?

הסטייה מן היהלום המסורתי עשויה להיות אופציה במהלך מסע בחירת טבעת האירוסין של כלתך לעתיד. שקול יהלום צבעוני במידה אם:

ארוסתך אוהבת להקדים את האופנה או אוהבת ייחודיות

טבעות אירוסין מעוצבות ומתוחכמות שמשולבות צבעים בדרך כלל יבליטו את העונדת מהקהל. למד את הסגנון שלה ותהיה עירני לרמזים. אם היא אוהבת צבעים באופן כללי, ובעלת חוש אופנה ייחודי בשילוב אקססוריז אופנתיים, היא בהחלט עשויה להעריך יהלום צבעוני.

היא נמשכת לרומנטיקה וזוהר

היא מאוהבת בסרטים קלאסיים, נמשכת לזוהר ולתחכום של הוליווד הישנה, ומוקסמת לחלוטין מצפייה בסרטים על תקופות מלוכה. יהלום צבעוני עשוי להיות בדיוק מה שיחדיר את אותו הזוהר לחייה היומיומיים.

יש לה צבע אהוב

האם היא יפה בוורוד? האם יש לה עיניים ירוקות בוהקות? או האם צהוב או כתום מחמיאים לה הודות לגוון העור המרשים שלה? אם יש צבע אהוב עליה במיוחד, יכול מאוד להיות שטבעת אירוסין משובצת יהלום צבעוני היא בחירה חכמה.

אתה מעוניין בצבע בעל משמעות

יהלומים צבעוניים מתוייגים כבעלי כל מיני תכונות, בדיוק כמו אבני חן צבעוניות – ישנם פירושים שונים והם באמת תלויים במי אתה שואל. לדוגמה, ישנם אנשים המאמינים שיהלומים אדומים מסמלים אהבה אמיתית וכוח, בעוד שכחול מסמל תקשורת ושלום, וצהוב מסמל אכפתיות ורוגע. כזוג, יכול להיות שתחפשו משהו שמסמל את הזוגיות או את אופי בת הזוג. יהלום צבעוני מסייע להגשמת המטרה הזו.

קניית טבעת אירוסין משובצת יהלום צבעוני בחכמה

במידה והחלטת שיהלום "פנסי" צבעוני הוא הבחירה שלך עבור טבעת האירוסין, אין צורך לקנות כרטיס טיסה לשוויץ או פריז – קניית יהלום משודרג היא אופציה במחיר סביר.

יהלומים בעלי שדרוג צבעוני הם יהלומים טבעיים אשר טופלו בדרך ייחודית שמשנה את צבעם. טיפול שנקרא בתרגום חופשי: "לחץ-גבוה-טמפרטורה-גבוה" ("high-pressure high-temperature – "HPHT), מחקה את הסביבה התת-קרקעית הטבעית שבה נוצרים יהלומים צבעוניים, והופכת את הגוון הצהוב של יהלומים מסוימים לגוון עז יותר (HPHT יכול לפעול גם בצורה הפוכה – משמע לנטרל במידה רבה את צבע היהלום).

אם הנך מעוניין ביהלום "פנסי" צבעוני במחיר סביר, חפש יהלומים משודרגים.

הנך מוזמן ליצור עמנו קשר בכל שאלה ובקשה. לשירותך תמיד, צוות תכשיטי אפולו.

הפוסט האם לבחור טבעת אירוסין משובצת יהלום צבעוני? הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
טבעת יהלומים לגבר http://apollodiamonds.co.il/%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%aa-%d7%99%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%92%d7%91%d7%a8/ Sun, 06 Mar 2016 09:19:14 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?page_id=451 טבעת יהלומים לגבר – המגמה שמשגעת את עולם האופנה כשחושבים על תכשיטי יהלומים, תכשיטי יהלומים של נשים הם מה שבדרך כלל עולה לראש. רוב הגברים עשוים אפילו לשאול אם קיימים תכשיטי יהלומים לגברים כלל. למרות דלות הפרסומות והשיח הציבורי, ישנם יהלומים שגברים יכולים לענוד, וזה לא אומר להשאיל יהלומים מהנשים שלהם. פתחו כל מגזין אופנה, […]

הפוסט טבעת יהלומים לגבר הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
טבעת יהלומים לגבר – המגמה שמשגעת את עולם האופנה

כשחושבים על תכשיטי יהלומים, תכשיטי יהלומים של נשים הם מה שבדרך כלל עולה לראש. רוב הגברים עשוים אפילו לשאול אם קיימים תכשיטי יהלומים לגברים כלל. למרות דלות הפרסומות והשיח הציבורי, ישנם יהלומים שגברים יכולים לענוד, וזה לא אומר להשאיל יהלומים מהנשים שלהם.

טבעת יהלומים לגבר

פתחו כל מגזין אופנה, במיוחד בעונת החגים, ובין כמה מאמרים ומודעות על בשמים, סביר להניח שתמצאו פרסומות לתכשיטי נשים. לנשים יש דרך ייחודית להראות שהיא מעוניינת בתכשיט יהלום – הן משאירות את המגזין פתוח על המודעה שמצאה חן בעיניהן. גברים לעומת זאת, לא נוטים להשאיר רמזים ולא בוהים בחנויות תכשיטי יהלומים, אבל אין זה אומר שהם לא מעוניינים בתכשיט נוצץ. בדיוק כמו שללבוש חליפת ארמני חשובה לגבר כמו תיק של שאנל חשוב לאישה, כך גם עשויה להיות הכמיהה שלו לפריט נוצץ בחייו.

פשטות לעומת ניצנוץ

הגבר הממוצע בדרך כלל נמנע מללבוש או לענוד יותר מידי פריטים נוצצים, כשהמוצרים מוגבלים בדרך כלל לשעון או טבעת נישואין. בעולם המערבי של העבר, גברים לא ענדו תכשיטים כמו עגילים, כיוון שהם העידו על סוג של "מרד". כיום, מגוון התכשיטים לגברים שופע כמעט כמו זה של נשים. גבר יכול לרכוש טבעת יהלומים, עגילים, תליונים מעוצבים, שעונים כמובן, חפתים ועוד. למרות המבחר הרב, גברים בדרך כלל לא מפריזים – הם נצמדים לפריט נוצץ אחד בכל פעם; חליפת ארמני מלווה בעגילי יהלומים או טבעת יהלומים אחת הוא מראה מרשים במאה ה-21.

נראה שגברים מצמצמים את הפער עם נשים בכל הנוגע לאופנה. סקרים מראים שהם הופכים למודעים יותר לאופנה, כשהמגמה לענוד תכשיטי יהלומים מתחזקת.

מגמות היהלומים הפופולריות ביותר

ראוי להזכיר את המגמות העולות בעולם התכשיטים לגבר. המגמות המשתנות עשויות לחול במקרים מסוימים, וגברים שמרניים יותר עשויים להימנע לגמרי מלהיכלל במגמות הללו. כך או כך, להלן המגמות:

עגילי יהלומים

בסביבות שנות ה-90, גברים החלו לענוד עגיל בודד משובץ יהלום באוזן אחת. האופנה הייתה מאוד פופולרית במיוחד בקרב צעירים בגיל העשרה ולהקות בנים מפורסמות. כיום, גברים עונדים עגילי יהלומים בשתי האוזניים ולעיתים אף מספר עגילים בכל אוזן. לעומת שנות ה-90, בהם גודל היהלום המשובץ בעגיל נטה להיות קטן יחסית, היהלומים היום גדולים יותר (יתכן והעובדה קשורה ליוקר המחייה היורד שמאפשר קניית יהלומים גדולים יותר, ולא רק מרכיב אופנתי). גברים מסוימים עשויים לענוד עגילים משתלשלים, כגון חישוקים שניתן לשבץ בהם יהלומים קטנים. כיום, עגילי "טיפה" נחשבים לפופולרים ביותר ולפריטים גבריים ואלגנטים.

שרשראות

שרשראות פלטינה, כסף וזהב היו פעם נחלתם של אומנים, בייחוד השרשראות העבות והמאסיביות יותר. גברים שמרניים נצמדים בדרך כלל לשרשראות הדקות יותר יחד עם איזה תליון עדין לכל היותר. כיום, גברים רבים בוחרים בשרשראות עבות ותליונים גדולים יותר שלעיתים משובצים יהלומים.

טבעות

כמות טבעות היהלומים שמוצעות לגברים קרוב לודאי זהה לכמות טבעות היהלומים שמוצעות לנשים, ההבדל הוא בדרך כלל משמעותן עבור כל מגדר. בכל הנוגע לתכשיטים בימינו, הפשטות פחות תופסת – גברים עונדים טבעות על כל אצבע ולעיתים אף כמה טבעות על אצבע אחת. טבעות ופשטות אמורות לבוא יד ביד – טבעת אחת על אצבע אחת בולטת יותר ומצהירה הצהרה גברית ובולטת. "סימפל איז ביוטיפול" (Simple is beautiful), או במילים אחרות, טבעת עבה משובצת יהלום אמורה להיות די והותר. הכלל אמור לחול על נשים גם כן, הן לא חייבות להיות מאורסות או נשואות כדי לענוד טבעת משובצת יהלומים.

צמידים

בעבר, צמידי גברים נטו להיות צמידי כסף או זהב דקים. השרשראות עברו מהפך קל לאורך השנים וכיום ניתן למצוא שרשראות רבות מעוטרות יהלומים.

שעונים

שעון הוא כבר לא פריט פרקטי פשוט לבדיקת השעה. כיוון שלכולנו יש טלפונים סלולרים, שעונים נענדים כאקססורי, שהוא לעיתים אקססורי אלגנטי מאוד ויקר למדי. שעוני מעצבים עשויים להגיע משובצים ביהלומים, מה שהופך אותם לתכשיטים בזכות עצמם. הטיפוס השמרן יותר עשוי לדבוק בשעון סטנדרטי קלסי – וגם זו תמיד בחירה מצוינת.

חפתים

חפתים נחשבים לתכשיט מסורתי והם יכולים להגיע בסגנון זול ופשוט ועד לחפתי מעצבים משובצי יהולמים יקרים. יש מי שמשתמש בהם באופן יומיומי, בעוד אחרים עשויים להשתמש בהם מפעם לפעם רק כפריט לאירועים רשמיים. האקססורי הפשוט יכול להיות לשמש פריט הצהרתי, במיוחד אם הוא משובץ יהלומים. חפתים תמיד יהיו פריט אופנתי, ולא משנה הסגנון שלהם.

בהשוואה לנשים, גברים לא נוטים לעטר את עצמם ביהלומים מכף רגל עד ראש. ישנם מקרים בהם גברים עושים זאת, אבל ברוב המקרים הם נוטים לשמור על המראה הפשוט. בדומה לתכשיטי נשים, מגמה נוספת של תכשיטי גברים היא תכשיטי וינטג'. כיום, נראה שלא מעט אנשים מעדיפים את הסגנון, בין אם התכשיט מועבר בין הדורות במשפחה או נרכש בשוק.

איך זה משתנה ומתי זה מתאים?

מדוע אנשים מעדיפים תכשיטים גדולים יותר? ובכן, כמה סיבות חופפות. בעבר, היצע התכשיטים היה נמוך יותר – מה שאומר מחיר גבוה יותר. הפריצה הטכנולוגית של המאה ה-21 הביאה לפיתוח טכנולוגיות, תחרות עזה וירידה ביותר מחייה, ועימן היכולת לצרוך יותר ובקנה מידה גדול. השינוי באיכות החיים הביא עמו גם שינוי תפיסתי\תרבותי שבו התכשיט הגדול יותר נחשב לסמל סטטוס, שמבדיל בין העונד אותו להמון "הפשוט" שעונד תכשיטים "פשוטים" – אם בעבר תכשיטים היו נחלת העשירים בלבד, כיום רובנו יכולים להרשות לעצמם.

הזמנים המשתנים גורמים לכל דבר החל מטלויזיות ותכשיטי יהלומים להיראות כאילו גדול יותר משמע טוב יותר. תכשיטים נענדו על ידי גברים עוד בתרבויות עתיקות לפני למעלה מ- 4,000 שנים, בדרך כלל כחלק מפולחן רוחני מסורתי. הם ענדו תליונים, שרשראות וטבעות שבדרך כלל סימלו את הסטטוס החברתי.

טיפים לענידת תכשיטי גברים

שעון תמיד יראה טוב עם כל פריט לבוש, אולם גבר עדיין יכול להיראות אופנתי בענידת שרשרת, צמיד או טבעת, כל עוד הוא אינו מגזים. המגזין AskMen ("שאלו את הגברים") ערך סקר בנושא ולהלן ממצאיו:

 • שרשראות – נתפסות על ידי הגברים שנשאלו כפריט שעובד מצוין באירועים פחות פורמליים. למרות שניתן בהחלט לענוד אותן ביומיום, עדיף לשמור אותן לבילוי אחרי שעות העבודה.
 • טבעות – פשוטות, יכולות להיות אלגנטיות ואופנתיות מאוד. בעוד טבעת נישואין היא פריט הצהרתי, רבים שוכחים שהיא גם פריט אופנתי שכדאי לענוד בכל עת, ועם כל פריט לבוש. יהלומים משובצים בטבעות פלטינה וזהב לבן נראים אלגנטים יותר מטבעות זהב צהוב. מומלץ להימנע מטבעות גדולות שעשויות להיתפס כ"צעקניים" מידי, וקח בחשבון שזהב צהוב מלווה בחליפה כחולה עשויים להיראות מעט מצחיק.
 • צמידים – פופולריים פחות בעולם הגברי, אבל כשמשאירים אותם פשוטים, הם יכולים להוות פריט קלאסי ואלגנטי. הם מתאימים לאירועים פורמליים ובלתי פורמליים, כל עוד הם מתאימים בגודלם סביב מפרק היד. צמידי פלטינה משובצים יהלומים נחשבים לאופנתיים מאוד.
 • עגילים – מיועדים בעיקר לנשים, נערים מתבגרים וכוכבי רוק, אך לא תמיד. הפירסינג מקובל היום הרבה יותר מבעבר אך עדיין תלוי ברמת המקובלות החברתית. נשים נוטות לראות בעגילי יהלום לגברים כפריט פחות מרשים ואנשי מקצוע עשויים לראות בהם כפריט לא יאה לסביבת עבודה מסוימת.

בסך הכל, מומלץ להשאיר את כמות התכשיטים פשוטה וקלאסית, תוך כדי התעדכנות במגמות האופנתיות המשתנות והתאמה נכונה ללבוש. בבחירת תכשיט לאירוע, גבר צריך לשאול את עצמו שלוש שאלות בסיסיות:

 • האם התכשיט תואם ללבוש?
 • האם התכשיט מתאים לאירוע?
 • האם התכשיט יגרום לגבות של הסובבים להתרומם?

למשל, למרות שתכשיטים משובצים ביהלומים נחשבים למראה שגרתי בימינו, אירוע שמרני ורציני עשוי לגרום לעונד התכשיט להיבלט כחובבן או ילדותי – "כשיש ספק, אין ספק". תמיד זכור שפריטים פשוטים מרשימים יותר. חפתים הם אלגנטיים ונראים מצוין כמעט בכל אירוע. טבעות נישואין הן פריט שהגבר בדרך כלל לא מסיר, נראות אופנתיות עם כל לבוש ומקובלות באופן גורף. עם זאת, רצוי לזכור שטבעת נישואין גדולה מידי עשויה שלא להתאים לכל אירוע, שלא נדבר על אי הנוחות בלענוד אותה 24/7.

נהנים אך מפגרים מאחור

התכשיט החשוב ביותר לגבר היה, והינו, טבעת הנישואין. במרוצת השנים, הטבעת עברה שינוי בגודל ושווי, ועשוי לכלול היום גם יהלומים ואבני חן נוספים. טבעת יהלומים לגבר עשויה להתאים או לא להתאים לטבעת האירוסין של האשה, אבל כיום ניתן למצוא סטים שנמכרים זו לצד זה במחירים אטרקטיביים. המאה ה-21 פתחה את עולם האופנה בכלל והתכשיטים בפרט בפני גברים כך שהם אינם מוגבלים לסגנונות טבעות בודדים.

ענף התכשיטים מודע למגמה ומיצר מגוון רכב של תכשיטים לגבר. לפי מגזין טיים, שוק התכשיטים לגבר כמעט הכפיל את עצמו משנת 2007 ועד היום (2016), כשבערך 20% מתכשיטים יוקרתיים הם תכשיטי גברים. כמו כן, שיעור מכירת תכשיטי גברים צומח בקצב של 50% יותר מזה של נשים.

עם זאת, תכשיטי יהלומים לגברים נשמטים מהסטטיסטיקות לעיתים קרובות. אפשר להבחין זאת בבירור כשמסתיים אירוע חלוקת פרסי אמי למשל, כשכל הצלמים מתמקדים על תכשיטי הנשים, אבל מה עם תכשיטי הגברים? אולי הגיע הזמן להכניס לגברים יותר יהלומים נוצצים לחיים?

לפרטים, יעוץ וקביעת פגישה עם המומחים, צרו קשר, תכשיטי אפולו.

הפוסט טבעת יהלומים לגבר הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
טבעות יהלומים שחורים http://apollodiamonds.co.il/%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%99%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%97%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9d/ Thu, 03 Mar 2016 08:37:10 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?page_id=445 שאלות ותשובות בנושא טבעות יהלומים שחורים אנשים רבים אינם מודעים לכך שיהלומים מגיעים בשלל צבעים מרהיבים להפליא, ולא רק כגבישים שקופים. הצבעים כוללים אדום, סגול, ורוד, כחול, צהוב, ירוק, כתום, סגול, שמפניה, אפור, לבן בוהק ושחור מבריק "פנסי" (המכונה גם 'fancy Black'). יהלומים שחורים שונים ממרבית היהלומים האחרים (מלבד fancy לבנים) הודות לעובדה שהם אטומים […]

הפוסט טבעות יהלומים שחורים הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
שאלות ותשובות בנושא טבעות יהלומים שחורים

אנשים רבים אינם מודעים לכך שיהלומים מגיעים בשלל צבעים מרהיבים להפליא, ולא רק כגבישים שקופים. הצבעים כוללים אדום, סגול, ורוד, כחול, צהוב, ירוק, כתום, סגול, שמפניה, אפור, לבן בוהק ושחור מבריק "פנסי" (המכונה גם 'fancy Black'). יהלומים שחורים שונים ממרבית היהלומים האחרים (מלבד fancy לבנים) הודות לעובדה שהם אטומים לחלוטין לחדירת אור. ובכל זאת, יהלומים שחורים הם אבנים יקרות משום שהן יפיפיות ונחשבות יקרות, אם כי זולות יותר מרוב היהלומים הצבעוניים האחרים. הודות לדמיון היהלומים השחורים ליהלומים צבעוניים אחרים, הן בצבע והן במאפיינים ייחודיים, מתעוררות שאלות רבות עליהן נשתדל לענות.

טבעות יהלומים שחורים

האם יהלומים שחורים אמיתיים?

ישנם יהלומים שחורים וישנם יהלומי פנסי שחורים טבעיים. למרות ששני הסוגים אמיתיים, הצבע השחור מהקבוצה הראשונה אינו טבעי, אלא תוצאה של תהליך חימום מיוחד. יהלומי פנסי שחורים לעומת זאת, הם שחורים במצבם הגולמי עוד בתהליך הכרייה. מיותר לציין שהמשיכה והערך האמיתיים של אבנים שחורות אלה הם בצבע הייחודי והנדיר שהן מכילות באופן טבעי.

מהו מחיר יהלומים שחורים?

מחירי יהלומים שחורים טבעיים הם סבירים למדי, אבל כמובן שתלוי בכמה קראט מדובר. יהלומים שחורים מחוממים זולים יותר והביקוש די נמוך הודות ואנשים מעדיפים את הדבר האמיתי. באופן כללי, המחירים נעים מאזור ה- 300$ לקראט. יהלומי פנסי שחורים ינועו סביב 3,000$ – 5,000$ לקראט.

מהם יהלומים שחורים וכיצד הם נוצרים?

בניגוד ליהלומים צבעוניים אחרים, יהלומים שחורים הם יהלומים שאטומים לאור ומגיעים בגוון צבע אחד: שחור פנסי. רק שני צבעי יהלומים אחרים מגיעים בגוון צבע מלא והם יהלומים אדומים ולבנים. יהלומים בצבעים אחרים מגיעים במגוון עוצמות צבע החל מבהיר ועד פנסי עמוק\כהה. בניגוד ליהלומים צבעוניים אחרים שמקבלים את צבעם מחומרים ביולוגיים כגון מימן, חנקן ובורון, יהלומים שחורים מקבלים את צבעם הכהה מגרפיט. במהלך השנים, חלה עלייה בפופולריות היהלומים השחורים, במיוחד הודות לביקוש מצד אנשים מפורסמים.

מהם יהלומים שחורים משופרים?

הודות ויהלומים שחורים נדירים כל כך, מספר יהלומנים החלו לשפר יהלומים חסרי צבע באיכות נמוכה באופן מלאכותי, על ידי תהליך חימום האבן הגולמית עד קבלת צבע שחור אטום. התהליך מוזיל את מחיר היהלום דרסטית לעומת יהלום שחור טבעי, אך הוא מלאכותי לגמרי ולא ידורג על ידי מכון GIA הגמולוגי.

מאין מגיעים יהלומים שחורים?

יהלומים שחורים טבעיים לא נמצאים בשפע ועיקר האספקה העולמית מגיעה מברזיל ומרכז אפריקה.

איפה קונים יהלומים שחורים?

אם החלטתם לקנות יהלום שחור עבור טבעת אירוסין, שרשרת, עגילים או כל תכשיט אחר, מומלץ מאוד לחפש אך ורק יהלום שחור פנסי טבעי. היהלום היפיפה הזה חייב את צבעו המהפנט לאמא טבע. בהשוואה ליהלומים צבעוניים ושקופים אחרים, יהלומי פנסי שחורים זולים למדי.

במעמד רכישת יהלום שחור, חשוב שברצונך ביהלום פנסי טבעי ולא חיקוי מלאכותי. בהנחה והתכשיטן או היהלומן שלך מקצועי ומוסמך, הוא לא יספק לך אך ורק את הדבר האמיתי. הודות ומעבדת GIA מדרגת אך ורק יהלומי פנסי שחורים טבעיים, מומלץ לבקש לראות את תעודת ה- GIA טרם הרכישה לצורך אימות.

האם ישנם יהלומים שחורים מפורסמים?

היהלום השחור המפורסם ביותר בכל הזמנים הוא האורלוב השחור ('Black Orlov') – יהלום 67.50 קראט, בחיתוך קושן, מוקף 108 יהלומים לבנים שתלויים על שרשרת משובצת 124 יהלומים נוספים. האגדה מספרת שהאורלוב השחור, הידוע גם בכינויו "העין של ברהמה", היה יהלום 195 קראט במצבו הגולמי, שנעקר מעינו של פסל אל הינדו בשם ברהמה, במקדש בדרום הודו. יהלומים שחורים מפורסמים נוספים כוללים את היהלום הגורסי ('Gruosi'), 'הקורלוף השחור' ('Korloff Noir'), 'הכוכב השחור של אפריקה' ויהלום 'רוחו של דה גריסוגונו' – יהלום שחור עצום שמשובץ למרבה הפלא דווקא בטבעת.

האם מומלץ להשקיע ביהלומים שחורים?

באופן ככלי, יהלומים אדומים, ורודים וכחולים נחשבים ליהלומים המובחרים לצורך השקעה. יהלום להשקעה הוא יהלום ששוויו מוערך לעלות באופן משמעותי כעבור זמן מה, הודות לעלייה בביקוש וירידה בהיצע. יהלום שחור יחשב כיהלום להשקעה במידה ויהיה גדול באופן משמעותי, ובעל תכונה או גורם ייחודי שיהפכו אותו למבוקש בשוק.

האם יהלומים שחורים נדירים?

יהלומי פנסי שחורים בהחלט נדירים יותר מיהלומים שקופים רגילים. כפי שציינו, ישנם 2 סוגים של יהלומים שחורים בשוק – יהלומי פנסי שחורים באופן טבעי ויהלומים שחורים מלאכותיים. בעוד שלא מדובר בצבע היהלום הנדיר ביותר שנמצא בטבע, בהחלט מדובר בצבע שנחשב למוערך ביותר מבחינת היופי אומנותי שטמון בו.

האם טבעות יהלומים שחורים מתאימים כטבעות אירוסין?

בהחלט ניתן לענוד טבעת אירוסין משובצת יהלום שחור! רעיון טבעות האירוסין משובצות יהלומים שקופים הפך לפופולרי הודות למסע שיווק גאוני של תאגיד דה בירס בשנת 1940. אולם, לפני כן ובעשורים האחרונים בפרט, כלות רבות בחרו אבן מרכזית בשלל צבעים וסוגים עבור טבעת האירוסין שלהן. המרכיב החשוב ביותר שנשמר לאורך השנים הוא התאמת טבעת אירוסין לאופי העונדת, אורח חייה וטעמה האישי. חשוב לציין שבחירת טבעות יהלומים שחורים היא לא לכל אחת ובהחלט מבליטה מההמון. טבעת אירוסין עם יהלום שחור היא ייחודית מאוד, שונה ומרגשת.

מה שחשוב לזכור הוא שעליך לאהוב ולהרגיש שלם עם טבעת האירוסין שבחרת – סביר להניח שתענדי אותו לשארית חייך ואולי אף תעבירי אותו לנכדייך ביום מן הימים. הודות שמטרתה להנציח את אהבתך, מומלץ לבחור את הטבעת שאת הכי רוצה, ללא תלות ביעוץ שתקבלי או מה שהחברה מגדירה שעליך לבחור. תיהיי את ותהיי מאושרת בכך.

ליעוץ מקצועי, פרטים וקביעת פגישה, צרו עמנו קשר, צוות אפולו יהלומים.

הפוסט טבעות יהלומים שחורים הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
15 עובדות מעניינות על יהלומים http://apollodiamonds.co.il/%d7%a2%d7%95%d7%91%d7%93%d7%95%d7%aa-%d7%a2%d7%9c-%d7%99%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%9d/ Sun, 28 Feb 2016 14:29:40 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?p=400 15 עובדות מעניינות על יהלומים שאולי לא הכרת יהלומים הם אבני המזל של ילידי חודש אפריל, משמע לנשים שנולדו באפריל סיבה נוספת לבקש תכשיט נוצץ משובץ יהלומים (או לקנות יהלומים לעצמן כמובן). כאות הכרה לאבנים המהממות הללו, ערכנו להנאתך 15 עובדות מעניינות ופיסות מידע אודות מקור היהלומים בהיסטוריה. אחרי הכל, להעריך את היופי זה דבר אחד, […]

הפוסט 15 עובדות מעניינות על יהלומים הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
15 עובדות מעניינות על יהלומים שאולי לא הכרת

יהלומים הם אבני המזל של ילידי חודש אפריל, משמע לנשים שנולדו באפריל סיבה נוספת לבקש תכשיט נוצץ משובץ יהלומים (או לקנות יהלומים לעצמן כמובן).

כאות הכרה לאבנים המהממות הללו, ערכנו להנאתך 15 עובדות מעניינות ופיסות מידע אודות מקור היהלומים בהיסטוריה. אחרי הכל, להעריך את היופי זה דבר אחד, להעריך את התוכן זה דבר שונה לחלוטין:

1. יהלומים בתקופת היוונים והרומאים

היוונים והרומאים הקדמונים האמינו שיהלומים הם דמעות של אלים או רסיסי כוכב נופל. כמו כן, הרומאים האמינו שקצה החצים של קופידון משובץ יהלומים, ויתכן שהאזכור הוא הקישור הראשון שנעשה אי פעם בין יהלומים לאהבה רומנטית).

2. גיל זה רק מספר

יהלומים הם בני מיליארדי שנים – במקרים מסוימים הם עשויים להיות בני למעלה משלושה מיליארד שנים.

3. יהלומים הם גם עומק

מקור היהלומים הוא בערך 160 קילומטרים מתחת לאדמה ונישאו לקרקע על גבי התפרצויות געשיות עמוקות.

4. היווצרות החומר

יהלומים עשויים מיסוד כימי אחד – הם כמעט 100% פחמן. בתנאי החום העז והלחץ האדיר שמתחת לפני כדור הארץ, אטומי הפחמן מתקשרים בצורה ייחודית שכתוצאה יוצרת את המבנה הגבישי והיפיפה של יהלום.

5. השפה היוונית

המילה דיימונד (Diamond) באנגלית נגזרת מהמילה "אדמאס" (adamas) ביוונית, שמשמעותה "בלתי מנוצח" או "בלתי שביר".

6. עוצמה

יהלומים הם החומר הטבעי הקשה ביותר שקיים בטבע. הדבר היחיד שיכול לשרוט יהלום הוא יהלום אחר. (עם זאת, לאחר עיבוד וליטוש, היהלום עשוי להפוך לפגיע).

7. תשוקה

יהלומים הוערכו ונחשקו במשך אלפי שנים. ישנן ראיות המצביעות על כך שיהלומים נאספו ונסחרו בהודו כבר במאה הרביעית לפנה"ס. במאה הראשונה לספירה, חוקר הטבע הרומי, פליני (Pliny) צוטט כשאמר, "יהלום הוא הדבר היקר ביותר, לא רק בין האבנים היקרות, אלא מכל דבר בעולם הזה."

8. עיני יהלום

הינדים קדמונים השתמשו ביהלומים כעיניהם של פסלים דתיים, והאמינו שבכוחו של יהלום להגן על העונד אותו מפני סכנה.

9. קמע מזל

תרבויות עתיקות רבות האמינו שיהלומים מעניקים לעונד כוח ואומץ בקרב. מלכים ובני אצולה מסוימים נהגו לשלב יהלומים בשריון שלהם כקמע מזל בקרבות.

יהלום הכתר הבריטי

יהלום הכתר הבריטי

10. סגולות הריפוי

בתקופת ימי הביניים, יהלומים נחשבו כבעלי תכונות ריפוי שמסוגלים לרפא מחלות, עייפות ואפילו מחלות נפש.

11. ספקי יהלומים בעולם

המדינות שמספקות את עיקר אספקת היהלומים השתנו עם הזמן. הודו נהגה להיות המקור הגדול ביותר ליהלומים, החל מהמאה ה-15 כשיהלומים הודים החלו להימכר בוונציה ומרכזי מסחר אירופאים אחרים. במאה ה-18, אספקת היהלומים מהודו החלה לדעוך וברזיל הפכה למקור העיקרי בעולם, עד המאה ה-19 כשמצבור עצום של יהלומים התגלה בדרום אפריקה. כיום, יהלומים נכרים בחלקים רבים בעולם. צוות אפולו יהלומים גאה בעובדה שהסחורה שברשותו מופקת מכל קצוות תבל.

12. שיא הגודל

היהלום הגדול ביותר שנתגלה נקרא 'יהלום קולינן' (Cullinan diamond), שמשקלו 3,106 קראט! האוצר המרשים הזה התגלה בשנת

היהלום הגדול ביותר בעולם

The Cullinan – היהלום הגדול ביותר בעולם

1905 בדרום אפריקה. בעלי המכרה ומנהיגי דרום אפריקה בזמנו העניקו את היהלום האדיר למלך אדוארד. יהלום הקולינן נחתך לבסוף לתשעה יהלומים גדולים ומאה קטנים יותר, כששלושת הגדולים ביניהם מוצגים במצודת לונדון כחלק מתכשיטי הכתר.

13. הצעת נישואין מרשימה

השימוש הידוע הראשון ביהלום משובץ בטבעת אירוסין נרשם בשנת 1477, כאשר הארכידוכס מקסימיליאן מאוסטריה העניק למרי מבורגונדי טבעת זהב ובה האות "M" משובצת יהלומים. זו אולי הצעת הנישואין המקורית ביותר שמתועדת בהיסטוריה.

14. טבעי או מלאכותי?

יהלום שנוצר במעבדה בצורה מבוקרת הוא בעל מבנה כימי זהה ומאפיינים פיזיים זהים ליהלום שנכרה מהאדמה. אפילו גמולוגים מקצועיים מתקשים בזיהוי ההבדלים שבין היהלומים הטבעיים למלאכותיים, ללא בדיקת מעבדה מקיפה ועל ידי ציוד מיוחד.

15. העובדה המדהימה ביותר אודות יהלומים

מדענים גילו כוכב לכת שהם מאמינים שמורכב בעיקר מפחמן, ושהוא לפחות שליש יהלום טהור! הכוכב שהתגלה בשנת 2004, מקיף כוכב לכת נוסף בשביל החלב ונקרא "55 Cancri e" (שאם תשאלו אותנו, הוא שם מזעזע לכוכב לכת כל כך מיוחד). עובדה אולי מעניינת יותר היא שמדענים גילו כוכב לכת נוסף שמורכב למעשה מעשרה מיליארד טריליון טריליון קראט. הם קראו לכוכב הלכת "לוסי" על שם השיר המפורסם של הביטלס "לוסי ברקיע עם יהלומים" (Lucy in the Sky with Diamonds).

נהנית? מוזמן לעקוב אחרינו בפייסבוק ועמוד הטוויטר. בכל שאלה מקצועית, יעוץ, תיאום פגישה והצעת מחיר, פנה אלינו. צוות אפולו יהלומים.

הפוסט 15 עובדות מעניינות על יהלומים הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
איך תדע שהיא תאהב את טבעת האירוסין http://apollodiamonds.co.il/%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%aa%d7%93%d7%a2-%d7%a9%d7%94%d7%99%d7%90-%d7%aa%d7%90%d7%94%d7%91-%d7%90%d7%aa-%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%aa-%d7%94%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%9f/ Wed, 24 Feb 2016 13:14:35 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?p=386 איך תדע שהיא תאהב את טבעת האירוסין שבחרת? אז בחרת להפתיע את בת זוגתך בהצעת נישואין אבל אתה חושש שהיא לא תאהב את טבעת האירוסין שבחרת? ובכן, צוות המומחים של תכשיטי אפולו כאן בשבילך. בעל הברית הטוב ביותר שיכול לעזור לך בתהלך הבחירה הוא האדם שעוזר לך לבחור את הטבעת האירוסין והאדם ממנו תרכוש את הטבעת. כשנפגשים עם יהלומנים ו\או […]

הפוסט איך תדע שהיא תאהב את טבעת האירוסין הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
איך תדע שהיא תאהב את טבעת האירוסין שבחרת?

אז בחרת להפתיע את בת זוגתך בהצעת נישואין אבל אתה חושש שהיא לא תאהב את טבעת האירוסין שבחרת? ובכן, צוות המומחים של תכשיטי אפולו כאן בשבילך.

בעל הברית הטוב ביותר שיכול לעזור לך בתהלך הבחירה הוא האדם שעוזר לך לבחור את הטבעת האירוסין והאדם ממנו תרכוש את הטבעת. כשנפגשים עם יהלומנים ו\או תכשיטנים, חשוב לזכור שאף על פי שהם אינם פסיכולוגים, אם בכוונתכם להפתיע את הכלה לעתיד עם טבעת משובצת יהלום שהיא תאהב, מומלץ לתאר למוכר כמה שיותר פרטים עליה שניתן.

איך היא נראית? כיצד היא אוהבת להתלבש? מה מלהיב אותה? במה היא עוסקת? באילו פעילויות היא מעורבת בזמנה הפנוי? כיצד נפגשתם? יש ביניכם בדיחות פרטיות ושמות חיבה? יש לה מקומות שהיא אוהבת? אישים שהיא מעריצה?
כל אלה פרטים שמסייעים להבין איך להתאים את עיצוב הטבעת לאופי ארוסתך. הפרטים יעזרו להחליט על סוג המתכת העדיפה, הגימור, היהלום ובאופן כללי עיצוב טבעת האירוסין. כמובן שאין הדבר מבטל עבודת בילוש מסויימת שיכולה לעזור במיקוד עוד יותר.

עבודת בילוש תמימה

האם היא משתמשת ברשתות חברתיות ולוחות תמונות מקוונות? נשים רבות יוצרות כיום לוחות עם תמונות של רעיונות לבוש, עיצוב הבית וכן, כן, גם עיצובי תכשיטים וטבעות יהלומים. בנוסף, הן לוחצות "לייק" על תמונות פריטי אופנה בדפי פייסבוק ואינסטגרם למיניהם. כל הפעילויות הללו הן פעילויות יקרות ערך שעליך לחפש. אם אינך חושש לשתף אחרים בתוכניות שלך, תוכל לאמץ חברה או בן משפחה כשותף "לפשע".

לסיכום, הצעתנו היא להגדיר את מערכת היחסים ולהיזכר בפרטים הקטנים. האם יש לכם מקום שאהוב עליכם? האם יש לכם פריט או כל זיכרון אחר בעל משמעות שירגש? הפרט הקטן הזה יכול להוות את הבסיס לבחירת טבעת אירוסין מעוצבת או טבעת אירוסין בהזמנה אישית. למשל, אולי הייתם בטיול מהמם בפריז – תוכל לחפש טבעת אירוסין שמזכירה בצורתה את מגדל אייפל.

לפרטים, הזמנות ותיאום פגישה אצלנו בבורסה ליהלומים ברמת גן, צרו עמנו קשר ונשמח לעזור.

צוות תכשיטי אפולו.

הפוסט איך תדע שהיא תאהב את טבעת האירוסין הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
איך לדעת קוטר טבעת אירוסין http://apollodiamonds.co.il/%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%9c%d7%93%d7%a2%d7%aa-%d7%a7%d7%95%d7%98%d7%a8-%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%aa-%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%9f/ Fri, 19 Feb 2016 11:10:24 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?p=381 איך תדע איזה קוטר טבעת אירוסין מתאים בלי לעורר חשד? מומחי אפולו יהלומים נשאלים פעמים רבות על ידי לקוחות, כיצד ניתן לדעת את קוטר הטבעת של בת הזוג מבלי שתדע שעומדים לבקש את ידה. להלן חלק מהטיפים שלנו בנושא. אם אתה מוצא את עצמך נאבק לברר מה קוטר הטבעת הנכון עבורך, אנחנו ממליצים בחום לנסות כמה שיטות: […]

הפוסט איך לדעת קוטר טבעת אירוסין הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
איך תדע איזה קוטר טבעת אירוסין מתאים בלי לעורר חשד?

מומחי אפולו יהלומים נשאלים פעמים רבות על ידי לקוחות, כיצד ניתן לדעת את קוטר הטבעת של בת הזוג מבלי שתדע שעומדים לבקש את ידה. להלן חלק מהטיפים שלנו בנושא.

אם אתה מוצא את עצמך נאבק לברר מה קוטר הטבעת הנכון עבורך, אנחנו ממליצים בחום לנסות כמה שיטות:

תהיה עדין

במידה ואתה נחוש להפתיע את בת הזוג בהצעת נישואין ובכל זאת מעדיף לדעת מה קוטר הטבעת הרצוי ישירות מהמקור, שאל אותה בצורה עדינה מאוד וחלקלקה. למשל, תוכל להעמיד פנים שאתה מתכוון לקנות טבעת עבור קרובת משפחה, אימא, אחות, דודה, או כל אדם קרוב שידיו דומות בגודלם לאלה של בת הזוג. שאל אותה כדרך אגב מה גודל הטבעות שלה. אם אתה באמת רוצה לא לעורר את חשדה ולזכות בהערכה מדויקת יותר, תוכל לקנות טבעת זולה ולהראות לה אותה – תן לה למדוד את הטבעת ותרשום לעצמך הערות חשובות. את הטבעת הזולה תמיד תוכל לתת לקרובת משפחה כדי לכפר על נקיפות המצפון שלך.

שאל חברה שלה

הדרך הפופולרית ביותר היא פשוט לשאול את חברה שלה מה גודל הטבעת. לחברות בדרך כלל יש מושג בנושא. אם החברה לא יודעת לשלוף את הנתון, היא תמיד יכולה להיות זו ששואלת את בת זוגתך (בנונשלנטיות). הצעה אפילו טובה יותר היא לבקש מהחברה ללכת עם בת זוגתך לסיבוב "שופינג" לקנות טבעת אירוסין "בשביל הכיף". תבקש מהחברה לדאוג שזוגתך תקבל חוות דעת מקצועית ותדווח על כך בחזרה אליך. מומלץ לבקש שיתוף פעולה מחברה עם שאיפות לעסוק במשחק.

גבא מציע נישואין לאישה

שאול אחת מטבעותיה

שיטה נוספת היא "לגנוב" את אחת הטבעות שלה ליום אחד. חשוב להיזהר עם השיטה הזו שכן היא עלולה לגרום לתוצאה לא רצויה. ודא שהטבעת שבחרת נענדת על אצבע בגודל דומה. בדרך כלל, לתכשיטנים יש חוש טוב לגבי גודל טבעת אירוסין מתאימה גם אם תציג בפניהם טבעת שנענדת על אצבע אחרת. אם תבחר באופציה הזו, מיותר לציין שעדיף אם תבחר טבעת שלא כל כך חשובה לה – הדבר האחרון שתרצה לעשות הוא לגרום לה לסבל רגשי ופניקה על אבדן הטבעת!

השאר עקבות

אם אינך רוצה להסתכן באיבוד אחת מטבעותיה, נסה את השיטה הזו במקום. קח את אחת הטבעות שלה והנח אותה על חתיכת נייר. צייר עיגול בחלקו הפנימי והחיצוני של הטבעת. חזור על הפעולה רק כדי לוודא שהגודל שציירת הוא עקבי. תכשיטן מקצועי בדרך כלל יוכל להבין את קוטר הטבעת שלה מהסקיצה שתספק.

גייס חברה

אם אחת מחברותיה של בת זוגתך מאורסת, בקש ממנה לתת לחברה שלך לנסות לענוד את הטבעת – כך תדע פחות או יותר את הקוטר שמתאים לה. בהזדמנות, תוכל גם לשאול אותה מה דעתה על טבעת האירוסין של החברה. לפי התגובות שלה, תוכל לעשות עבודת בילוש קלה ולברר איזה סגנון טבעת היא הייתה רוצה לעצמה.

השוואת אצבעות

השיטה הזו מעט מורכבת, אבל אם אתה נואש, אולי תמצא בה ערך. כשאתה אוחז בידה של בת הזוג, נסה לראות אם אחת מאצבעותיה זהה בגודלה לאחת מאצבעותיך. השיטה כמובן לא מדויקת להפליא, אבל ככל שתספק יותר מידע לתכשיטן שלך, הוא יוכל לדייק יותר בהערכת קוטר הטבעת הקרוב ביותר למדויק.

שאל את בת זוגתך

העולם מתחלק לאנשים שאוהבים לעשות דברים בדרך הקשה, ואנשים שאוהבים את הדרך הישירה. אם אתם זוג שדן לא מעט על נושא החתונה, פשוט שאל אותה מה קוטר הטבעת שלה, בהנחה ויש לה מושג. אל תדאג, לא תאבד את אלמנט ההפתעה. אחרי הכל, היא לא יודעת מתי או איך אתה הולך לבקש את ידה.

חשוב לזכור

הדרך המדויקת ביותר לאשר את קוטר הטבעת היא להגיע לתכשיטן שיבצע מדידה מקצועית באופן אישי. באימוץ אחת או יותר מהשיטות הנ"ל, תוכל להעניק לתכשיטן הערכה מדויקת ככל שניתן אם כי תמיד קיים הסיכון לסטייה.

ראוי לציין שעבור טבעת אירוסין מעוצבת בהזמנה אישית, אנחנו ממליצים בחום לפנות לתכשיטן למדידה מדויקת. התאמות אישיות עשויות להיות סופיות ללא אפשרות לשינוי והתאמה בעתיד, וטעות בגודל עלולה לעלות ביוקר.

עובדות מעניינות על קוטר טבעות

 • היד הדומיננטית שלנו נוטה להיות גדולה יותר ולוא במעט (ודא שאתה מודד את אצבע יד שמאל).
 • קוטר טבעת האירוסין הנפוץ ביותר הוא 6 – 6.5.
 • תוכל לרכוש בעלות סמלית (כמה דולרים בודדים) "חגורת מדידה" – לחץ כאן

מה אם אתה לא מצליח לברר את קטור הטבעת?

אם אתה מתקשה להבין את קוטר הטבעת הרצוי ולא רוצה להסתכן, תוכל לבחור בשיבוץ זמני לטובת הצעת הנישואין בלבד. ברכישת היהלום, תקבל את האבן משובצת בטבעת זמנית – בחינם – שאותה תוכל לשלוף כשאתה מציע נישואין לבת זוגתך. אחרי שהצעת, תוכל לבחור כל משבץ יהלומים או תכשיטן ויחד עם בת הזוג להחליט על שיבוץ האבן בטבעת שמתאימה ביותר לטעמה של כלתך לעתיד. בכך, תקבל את היהלום שבחרת בלי הסיכון בשיבוצו בטבעת שלא מתאימה בגודל או בטעם.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה, צור עמנו קשר ונשמח לסייע.

בהצלחה, מצוות אפולו יהלומים.

הפוסט איך לדעת קוטר טבעת אירוסין הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
שיבוץ יהלומים בטבעות אירוסין http://apollodiamonds.co.il/%d7%a9%d7%99%d7%91%d7%95%d7%a5-%d7%99%d7%94%d7%9c%d7%95%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%98%d7%91%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a1%d7%99%d7%9f/ Tue, 02 Feb 2016 07:12:10 +0000 http://apollodiamonds.co.il/?page_id=357 כל מה שעליך לדעת על שיבוץ יהלומים בטבעות אירוסין אופן שיבוץ טבעת היהלום משפיע על עיצוב הטבעת – מומלץ לשקול את השיבוץ בקפידה. אם יהלומים הם אכן לנצח, דרוש שיבוץ איכותי. שיקול השיבוץ חשוב לא פחות מעיצוב התכשיט – רבים ניגשים לבחירת טבעת אירוסין ללא ידע מוקדם על אופני השיבוץ השונים והשפעתם על מראה הטבעת. […]

הפוסט שיבוץ יהלומים בטבעות אירוסין הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>
כל מה שעליך לדעת על שיבוץ יהלומים בטבעות אירוסין

אופן שיבוץ טבעת היהלום משפיע על עיצוב הטבעת – מומלץ לשקול את השיבוץ בקפידה.

אם יהלומים הם אכן לנצח, דרוש שיבוץ איכותי. שיקול השיבוץ חשוב לא פחות מעיצוב התכשיט – רבים ניגשים לבחירת טבעת אירוסין ללא ידע מוקדם על אופני השיבוץ השונים והשפעתם על מראה הטבעת.

שיבוץ יהלומים בטבעות אירוסין

"עבור אנשים שמשתמשים בידיהם הרבה, שיבוץ מילואה ('Bezel') הוא המומלץ ביותר מאחר והוא שומר על היהלומים באופן צמוד שמונע מהם להיתפס על פריטים כמו ביגוד ורהיטים"

כשמדברים על שיבוץ יהלומים, אנשים לעיתים מתכוונים לדברים שונים. לפעמים, תכשיטנים יתכוונו לטבעת כולה בזמן בחירתכם את סוג הטבעת בתוכה תבקשו לשבץ את היהלום.

מבחינה טכנית, טבעת בנויה ממספר חלקים: גוף הטבעת והראש (או "הגלריה") – המתכת שמחזיקה את היהלום במקומו. הראש מספק מעט יותר מאבטחת היהלום שלך, הוא מרכיב חשוב במראה התכשיט בכלל והיהלום בפרט. להלן סוגי השיבוצים הקיימים.

1. שיבוץ כתר או שיניים (Prong)

הסוג הפשוט והנפוץ ביותר בעולם התכשיטים, שמצריך את כמות המתכת הקטנה ביותר על מנת להחזיק את היהלום במקומו. שיבוץ מסוג זה מאפשר לאור רב יותר לחדור דרך היהלום ובכך לנצנץ יותר. השיבוץ גם הופך את התכשיט לקל יותר לניקוי

שיבוצי כתר משתנים על בהתאם לצורת היהלום. כשהטבעות מורכבות יהלומים עגולים, בדרך כלל תראה ארבעה או שישה שיניים שמחזיקים את היהלום כלפי מעלה. שתי השיבוצים מוגדרים בטוחים, כששיבוץ ארבע שיניים חושף יותר מהיהלום. עבור יהלומים בצורת פנסי (fancy כגון פרינסס או טיפה), שיבוץ הכתר יכול לבוא בצורת "V" על מנת להגן על הקצוות החדים.

 • יתרונות: שיבוץ הכתר מניח יהלומים באור הזרקורים, פשוטו כמשמעו. מורמים ללא מפריע ומעט מתכת, היהלומים מסוגלים לפזר אור בקלות רבה יותר וליצור את "האש" בשלל צבעי הקשת שהופך יהלום לפריט כה מרהיב.
 • חסרונות: בעוד הסיבוץ בטוח ביותר – במיוחד אם מדובר בתכשיט פלטינה – אנשים רבים מרגישים בטוחים יותר עם שיבוץ שתוחב את היהלום כלפי מטה, מתחת לפס המתכת. מומלץ לבדוק תכופתית את השיבוץ אצל תכשיטן כדי לוודא שכל השיניים חזקות ומאבטחות כראוי את אבן החן. כמו כן, אנשים שמשתמשים הרבה בידיהם במהלך עבודתם או אורח חייהם הפעיל פיזית, השיניים עלולות להיתפס, לשרוט או אפילו להעמיד את האבן בסכנת אבידה או נזק.

2. שיבוץ "הילה" (HALO)

שיבוץ יהלומים זה הוא אחד השיבוצים הפופולריים ביותר כיום בו היהלום המרכזי מוקף ביהלומים קטנים, שמגדילים אותו למראית עין ומעצימים את האור שהיהלום המרכזי מפיק.

 • יתרונות: שיבוץ ההילה בטבעת משלב בין בטיחות שיבוץ הכתר והפיתוי בטבעת מרובת אבנים. הצווארון המשובץ יהלומים קטנים שמכיל את היהלום המרכזי במקום מונע מהיהלום לדפוק או לשרוט משטחים, ומעניק לעונדת שקט נפשי בלי להתפשר על נצנוץ היהלום. כיוון שמדובר במספר רב של יהלומים קטנים, התושבת יכולה להעניק ליהלום מראה גדול יותר.
 • חסרונות: הודות ושיבוצי הילה רבים משתמשים בשיבוץ פאבה (או מיקרו-פאבה) סביב האבן המרכזית, לפעמים יכולה להתעורר בעיית יהלומים רופפים.

3. שיבוץ פאבה (Pavé)

זוהר הוליוודי ואלגנטיות איטלקית מתוחכמת – יהלומי פאבה מעוררים כל כך הרבה מראות רומנטיים, ובקלות יכולים להוכיח את עצמן בחירה מושלמת עבור אשה מאוהבת.

הודות למראה העליון "הסלול" של הטבעת, טבעות פאבה מנצנצות אך עדיין שומרות על מראה עדין תוך הימנעות מיהלום מרכזי גדול שחלק מהנשים עשויות לראות כהצהרה צעקנית משהו. הטכניקה למעשה כוללת יצירת חרוזים או שיניים מהמתכת שסביב, על מנת לשמור על היהלומים במקומם. עיצובים הכוללים מספר רב של יהלומים או אבני חן אחרים קטנים מאוד נקראים "מיקרו-פאבה" ('micro-pavé').

 • יתרונות: יהלומי פאבה יוצרים המון אש וברק. הודות לגודלם הקטן, המשקל הכולל בו נעשה שימוש בעיצוב הטבעת הוא נמוך, מה שמוביל למחיר זול יחסית. פאבה יוצר משטח חלק שמתאים לאוח חיים פעיל. העיצוב אומנם ייחודי ועכשווי, אבל הוא יכול להציע גם מראה וינטאג'.
 • חסרונות: הודות ושיבוצי פאבה ומיקרו-פאבה מצריכים יהלומים קטנים, הם נושאים עימם את הסיכון לנשירת האבנים מהתכשיט. בדומה לשיבוץ בלתי נראה ושיבוץ מסילה (בהמשך), מומלץ לעבוד מול תכשיטן אמין שיבטיח עיצוב מקצועיף כך שלא תאלצו להחליף יהלומים לעיתים תכופות.

4. שיבוץ בלתי נראה (Invisible setting)

דמיינו רצפת ארמון עשויה כולה יהלומים – זה הרושם שיוצר שיבוץ בלתי נראה, שמורכב רשת יהלומי פרינסס, או יהלומים מרובעים, שמונחים זה לצד זה ויוצרים מראה של משטח יהלומים.

ביהלומים בשיבוץ בלתי נראה נחתכים תעלות מיוחדות שמאפשרות את שיבוצם מהתחתית, ובדרך כלל משובצים בקו אחיד בגובה רשת המתכת שסביב, ובכך יוצרים את האשליה שאינם תפוסים בשום אופן.

 • יתרונות: שיבוץ בלתי נראה יוצר אשליית יהלום גדול ומראה מסוגנן ועכשווי.
 • חסרונות: השיבוצים הללו מסוכנים יותר מרוב השיבוצים האחרים, כיוון שקשה יותר לשמור על מיקומו של היהלום. כמו כן, לא פשוט למצוא תכשיטן מיומן מספיק ועם רצון לטפל ביהלום משוחרר. ודאו לקנות יהלום בשיבוץ בלתי נראה אך ורק מתכשיטן מוערך, ולבטח את הטבעת למקרה שהיא ניזוקה או שנופל היהלום.

5. שיבוץ מסילה (Channel)

שיבוץ יהלומים באופן זה מתאים במיוחד עבור יהלומים מרובעים או מלבניים. היהלומים משובצים בשורה בתוך מעין תעלת מתכת שאוחזת בהם מצידיהם. מדובר בשיבוץ מדוייק מאוד הדורש בחירת יהלומים זהים בגודלם ואיכותם על מנת שהתכשיט המוגמר יראה כמו מפל מים נוצץ.

העובדה שהיהלומים מתאימים בנוחות סביב הטבעת, הופכת את שיבוץ המסילה לפופולרי ותמיד אופנתי.

 • יתרונות: כשהשיבוץ מתבצע כראוי, שיבוץ מסילה נועל כל יהלום בבטחה לתוך תושבת בודדת בטבעת או כל תכשיט אחר, ושומר עליו מנפילה. משטח היהלומים מיצר ניצוץ מרהיב ומראה של "יהלום גדול". כיוון שהם יוצרים משטח אפס עם המתכת שמחזיקה אותם במקומם, היהלומים מוגנים והתכשיט מתאים לאורח חיים פעיל פיזית.
 • חסרונות: שיבוץ מסילה עשוי להיות מעט יקר יותר הודות לכמות המתכת ומשאבי האנוש הנדרשים. כמו כן, המחיר הכולל של הטבעת עשוי להיות גבוה במעט הודות לריבוי אבני החן הנדרשים לסוג השיבוץ.

6. שיבוץ מילואה (Bezel)

בטבעת יהלום משובץ מילואה, המתכת נקבעת סביב צורת היהלום, והחלק העליון (או, השולחן) של הטבעת יושב בקו אפס עם המתכת. בעוד מדובר בשיטה מיושנת לשיבוץ אבני חן, היא צצה שוב כפופולרית בסביבות שנות ה-90 בקרב מעריצי תכשיטים פשוטים.

בשיבוץ מילואה, קיימות שתי אפשרויות: מלא – שמקיף את אבן החן באופן מלא, או חלקי – אוחז בשני צידי האבן ומשאיר פתחים בצדדים הנותרים. שיבוץ מלא מכסה בערך 10% מהיהלום, אולם במבט חטוף רוב האנשים רואים רק את חלקו העליון.

 • יתרונות: לאנשים שעובדים ישירות מול אנשים אחרים, עוסקים בספורט או משתמשים הרבה הידיהם ביום יום, השיבוץ משאיר את היהלום דחוק ומונע ממנו להיתפס בחפצים ולשרוט את מי שבאים עימו במגע. אנשים רבים אוהבים את השיבוץ הודות למראה הייחודי, הנקי והמודרני.
 • חסרונות: אנשים רבים מאמינים כי השיבוץ לא מאפשר לאור רב לחדור לתוך היהלום בגלל המתכת שמקיפה אותו. אחרים טוענים כי יהלום חתוך היטב מאפשר לאור לחדור ולצאת מחלקו העליון ממילא כך שחלקו התחתון המוסתר פחות רלבנטי. לא משנה מי צודק, העובדה שהשיבוץ מסתיר חלק מהיהלום אולי לא תתאים לכל אחד. שיבוץ מילואה עשוי להיות מעט יקר יותר הודות למתכת העודפת וכוח העבודה הנדרשים.

מעבר לשיבוצים הפופולרים ביותר שצינו מעלה, ישנם סוגי שיבוצים נוספים בהם לא ניגע כגון, שיבוץ צועני (Gypsy), הידוע גם כשיבוץ מבריק (Burnish), שיבוץ לחץ (Tension), שיבוץ אשכול (Cluster) ועוד.

קח בחשבון את סגנונה וטעמה הכללי של כלתך לעתידלפני בחירת טבעת האירוסין הנכונה עבורה, וודא שאתה מרגיש בנוח עם העלויות והסיכונים טרם השקעתך. כמו כן, מאוד מומלץ לרכוש טבעת אירוסין משובצת ביהלום עם תעודה מאחד המכונים הגמולוגים המוכרים ולבטח את הטבעת.

בהצלחה ושיהיה במזל טוב!

לפרטים נוספים ותיאום פגישה עם יהלומן אפולו יהלומים שבבורסה ליהלומים ברמת גן, הרגש חופשי ליצור עימנו קשר.

הפוסט שיבוץ יהלומים בטבעות אירוסין הופיע ראשון בטבעות אירוסין אפולו

]]>